5 katastrof, które mogą zakończyć ludzkość

08/05/2021 18:07

Plik Terre jest to w obecnym stanie naszej wiedzy jedyna planeta, na której żyje. Jest także kolebką ludzkości, ludzkości, która zawsze przyjmowała za pewnik to, co ma do zaoferowania jej świat. Jednak nie potrzeba wiele, aby nasz świat się zapalił.

A jeśli w to wątpisz, oto tylko 5 katastrof, które mogą zakończyć ludzkość i znaczną część form życia, które żyją na naszej pięknej planecie.

1 / Zmiany klimatyczne

Obraz par Nuno Tuna z Pixabay
Obraz par Nuno Tuna z Pixabay

Chociaż wielu w to wątpi, działalność człowieka ma bezpośredni wpływ na środowisko. W ostatnich latach rozprzestrzenianie się przemysłu spowodowało zmianę klimatu, która wydaje się bardzo trudna do powstrzymania i z którą prawdopodobnie nie walczymy dostatecznie.

Co gorsza, wydaje się, że niektóre stany nie przejmują się tym, na przykład obecny rząd Brazylii, który zezwala na eksploatację Amazonii bez definiowania zabezpieczeń. Amazonia, do dziś uważana za „zielone płuco” naszej planety.

Jednak według niedawnych badań okazuje się, że nadmierna eksploatacja Amazonii grozi dalszym zaostrzeniem zmian klimatycznych, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

W lutym naukowcy stworzyli nawet cyfrowy sobowtór Ziemi, aby lepiej zrozumieć skutki zmian klimatu ... a zwłaszcza je przewidzieć.

Jednak to niebezpieczeństwo należy traktować poważnie. Zmiany klimatyczne nie tylko wpływają na temperatury i poziom wody, ale mogą również powodować szkody w uprawach i wywołać głód.

2 / Pandemia

Obraz Elliot Alderson z Pixabay
Obraz Elliot Alderson z Pixabay

Niestety to gorący temat. Przez lata bogate kraje uważały, że są bezpieczne przed pandemiami, ale Covid-19 pokazał, że tak nie jest i że nikt, absolutnie nikt, nie jest chroniony przed wirusem tej wielkości.

Liczby mówią same za siebie. Na całym świecie jest obecnie ponad 150 milionów przypadków. Liczba, która jednak musi być znacznie poniżej rzeczywistości. Uwzględnia tylko osoby, które zostały przebadane ... i uzyskały pozytywny wynik.

Ale najbardziej niepokojąca liczba jest taka: 3,26 miliona ludzi, którzy zginęli od początku pandemii. A jeśli teraz mamy szczepionki, które chronią nas przed wirusem, nadal musimy być w stanie wyleczyć chorobę. Wydaje się jednak, że sprawy idą w dobrym kierunku, o czym świadczą postępy poczynione przez to laboratorium w Nantes.

3 / Totalna wojna nuklearna

Zdjęcie: Gerd Altmann. Kredyty z Pixabay

Jest to prawdopodobnie najbardziej reprezentowane zagrożenie w filmie, a nawet telewizji. Słynna totalna wojna nuklearna.

A jeśli jest tak popularny, to nie na darmo. Stanowi bezpośrednie zagrożenie dla naszego gatunku, ale także dla wszelkiego życia obecnego na powierzchni naszego świata.

Zwłaszcza, że ​​broń jądrowa nie jest już zarezerwowana dla niewielkiej garstki krajów. Tak jest w wielu krajach, z którymi nie wszystkim się dogaduje. A jeśli dodamy do tego protekcjonizm, który potęgi planety coraz częściej demonstrują, mamy do czynienia z prawdziwie wybuchową sytuacją.

4 / Rozbłysk słoneczny

Kredyty z Pixabay

Bez naszej gwiazdy nasz świat nie byłby domem dla żadnej formy życia. Ziemia byłaby po prostu zimnym i jałowym kamyczkiem unoszącym się w bezmiarze przestrzeni, bez celu i bez przyszłości.

Ale nie popełnij błędu. Jeśli Słońce jest niezbędne dla nas i dla wszystkich gatunków roślin i zwierząt żyjących na naszej planecie, może również zniszczyć wszystko jednym pstryknięciem palców.

Potężny rozbłysk słoneczny wystarczyłby, aby przekształcić naszą piękną planetę w kulę ognia i wydaje się, że to właśnie dzieje się po stronie Proxima Centauri.

Po części to skłoniło nas do rozwoju sondy i obserwatoria czuwać nad naszą gwiazdą.

5 / Zderzenie z asteroidą

Asteroida unosząca się w kosmosie.
Kredyty z Pixabay

Jest to prawdopodobnie najbardziej nieprzewidywalne zagrożenie. Asteroidy, te słynne skały kosmiczne, które pokonały dinozaury, a także mogą obrócić całą naszą cywilizację w popiół.

Ponieważ atmosfera ziemska nie jest ścianą nie do pokonania. Jeśli potrafisz zatrzymać najmniejsze i najbardziej zwarte skały, nie zatrzymasz największych asteroid i właśnie dlatego NASA opracowała program do monitorowania tych obiektów.

Ale zamiast po prostu je indeksować i umieszczać na liście, chcesz również opracować technologię, która pozwoli je ominąć. Technologia STRZAŁKA, który wkrótce będzie przedmiotem pełnowymiarowego testu.Powiązane posty

Go up