5 easter eggów w Lokim odcinku 1

10/06/2021 08:21

Loki jest już dostępny w Disney + ! On, a raczej jego pierwszy odcinek, bo platforma zdecydowała się na tradycyjny system nadawania. Dlatego będziemy musieli poczekać do przyszłego tygodnia, aby odkryć drugi odcinek zapowiadającego się bardzo obiecującego serialu.

W międzyczasie będziemy musieli cierpliwie podchodzić do naszych problemów. Dokładnie, jeśli nie wiesz, co robić w oczekiwaniu na kolejny odcinek, może obejrzysz jeszcze raz pierwszy i spróbujesz dostrzec te 5 pisanek?

Obraz przedstawiający Loki
Kredyty Marvela

Ta lista niekoniecznie jest wyczerpująca. Jeśli widziałeś inne skinienia głowy w odcinku, podziel się nimi. Kolejne wyjaśnienie, reszta tego artykułu zawiera wiele spoilerów na temat tego pierwszego odcinka. Więc lepiej zatrzymaj się tam, jeśli jeszcze tego nie widziałeś.

1 / Ukłon w stronę Iron Mana

Czy ta scena ci coś przypomina?
Czy ta scena ci coś przypomina?

Początek odcinka pochodzi z The Avengers. Pokazuje Lokiego, kiedy został aresztowany i ma zostać aresztowany. Wtedy pojawia się wściekły Hulk i wypycha Tony'ego Starka z przyszłości, by upuścił swoją teczkę. Aktówka zawierająca Tesserakt... który zakończył swój bieg u stóp starego, dobrego Lokiego.

Ten ostatni łapie go i znika, by zakończyć karierę w innej rzeczywistości, a dokładniej na pustyni Gobi.

Czy ta scena do ciebie przemawia? Należy się tego spodziewać, ponieważ jest inspirowany pierwszym Iron Manem i kiedy Tony'emu udaje się uciec od swoich porywaczy po zbudowaniu swojej pierwszej zbroi. Po wystartowaniu trafia też na pustynię.

2 / Nexus

Nexus pojawia się również w WandaVision, ale nie w ten sam sposób
Nexus pojawia się również w WandaVision, ale nie w ten sam sposób

Kiedy Loki zostaje przyprowadzony do TVA, jest w pewnym momencie w poczekalni, gdzie wyświetlany jest krótki film wyjaśniający naturę wariantów.

Ten film zaczyna się od pokazania nam, że w odległej przeszłości wybuchła wojna, która pomieszała kilka rzeczywistości, co zmusiło strażników czasu do interwencji i połączenia ich, aby pozostać tylko z jedną. Przepływ monitorowany przez VAT. Gdy tylko tworzony jest nowy przepływ, jego agenci interweniują, aby go ponownie zainicjować i przechwycić warianty, które są za niego odpowiedzialne.

Jednak w tym filmie słowem określa się punkt rozbieżności dwóch rzeczywistości: jest to Nexus. I znowu ten termin może Wam coś kojarzyć, bo to także nazwa leku, który pojawia się w jednej z reklam WandaVision.

3 / napój Mobiusa

Trzeba było mieć oko, żeby dostrzec to jajko wielkanocne.
Trzeba było mieć oko, żeby dostrzec to jajko wielkanocne.

Aby dostrzec to jajko wielkanocne, musisz dobrze zrozumieć historię sody w Stanach Zjednoczonych.

Mobius, wiesz, jeśli widziałeś ten odcinek, uratuj dzień Lokiego. Podczas gdy ten ostatni ma być osądzony, interweniuje przed sędzią, aby mógł się nim zająć.

Następnie zabiera ją do pokoju, gdzie długo z nim rozmawia, zwłaszcza o swoich aspiracjach. Podczas wymiany, Mobius pije puszkę napoju gazowanego. To jest puszka z Który, napój gazowany, który jest właściwie pierwszym napojem energetycznym w Ameryce. Został wprowadzony na rynek w 1995 roku, stworzony przez Pepsi, zanim został wycofany z rynku kilka lat później.

4 / Facet Lokiego

Płeć Lokiego pojawia się na krótko w jego aktach.
Płeć Lokiego pojawia się na krótko w jego aktach.

Ogłoszono niedawno, że Loki jest „płynem płci”. W języku francuskim oznacza to, że nie jest binarny i nie jest zdefiniowany jako męski ani żeński.

Gdy jednak plik Lokiego na chwilę pojawi się na ekranie, widzimy, że jest on dobrze oznaczony jako „gatunek płynny”, co pokazuje, że problem ten został rozwiązany na długo przed oficjalnym ogłoszeniem Marvela. I że jego płeć została określona na podstawie zdjęć. z serii.

5 / Broń przyszłości

Ta broń pochodzi z przyszłości, ale nie z żadnej
Ta broń pochodzi z przyszłości, ale nie z żadnej

I kończymy ten wybór bronią. Ten, który pojawia się na końcu odcinka, osadzony w ziemi alternatywnej rzeczywistości.

Kiedy żołnierze TVA przybywają na miejsce, analizują to za pomocą swojego słynnego tabletu i tym samym wskazują, że ta broń pochodzi z przyszłości. Dokładniej z roku 3000.

I to jest interesujące, ponieważ Kang the Conqueror również żyje w tym czasie po porzuceniu swojej dawnej tożsamości. Czy to możliwe, że jego ścieżka skrzyżowała się ze ścieżką sobowtóra Lokiego? Jest to możliwe, zwłaszcza że ta postać będzie również nowym antagonistą bohaterów Marvela.Powiązane posty

Go up