REvil, słynna grupa hakerów znowu o nim mówi

05/06/2021 08:16

Ostatni weekend, JBS, największa na świecie firma zajmująca się pakowaniem mięsa, powiedziała, że ​​padła ofiarą Przechwytywanie danych. Po ogłoszeniu FBI, Dział Rolnictwa i biały Dom zdecydowaliśmy się pomóc tej międzynarodowej firmie.

Zgodnie z udostępnionymi informacjami FBI Myślę, że znalazłeś winowajców. Według agencji federalnej słynna rosyjska grupa hakerów Źle będzie autorem tej operacji. Przypominamy, że ta organizacja przestępcza zaatakowała już byłego prezydenta USA. Donalda Trumpa.

Kredyty Unsplash (uwaga: nie wszyscy hakerzy mają tę skórkę i nie wszyscy, którzy ją mają, są hakerami)

Dla jasności ten cyberatak zmusił JBS do zamknięcia swoich amerykańskich fabryk. Ale teraz problem został rozwiązany. Z drugiej strony nie wiadomo, czy firma w końcu wzięła udział płacić okup żądany przez przestępców, czy nie.

Zło uderzyło ponownie

Międzynarodowa firma JBS z siedzibą w Brazylii posiada fabryki na całym świecie: w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, a nawet w Meksyku.

Jeśli chodzi o niedawny cyberatak zorganizowany przez hakerów, najwyraźniej dotknął on serwery przeznaczone do utrzymywania systemów komputerowych JBS w Ameryka Północna i Australia. To zmusiło firmę do zaprzestania produkcji w Stanach Zjednoczonych.

Według FBI za tym cyberatakiem stoi grupa REvil. Aby dostać się w swoje ręce tych rosyjskich hakerów, ale także aby zapobiec powtórzeniu się takiego zdarzenia, FBI ogłasza, że ​​zastosuje wszelkie niezbędne środki.

Na szczęście w JBS wszystko wróciło do normy.

Na marginesie należy zauważyć, że REvil w ostatnich latach skuł tego typu operacje. Wśród ofiar tej grupy przestępczej są gwiazdy, duże firmy, a nawet postacie polityczne.

Według członka REvil, głównymi celami są również dostawcy ubezpieczeń cybernetycznych. Po udanym włamaniu się do tych ubezpieczycieli cybernetycznych wszyscy użytkownicy są na twojej łasce.

Ze swojej strony JBS powiedział, że wszystkie jego fabryki dotknięte przez oprogramowanie ransomware stopniowo wznowiły działanie od środy, 2 czerwca 2021 r. Naprawianie szkód spowodowanych przez REvil również przebiega sprawnie.

W każdym razie te kilka dni bezczynności w amerykańskich fabrykach, gdzie ubija się 20% bydła, które trafi na rynek, musiało drogo kosztować JBS. Mówiąc o pieniądzach, JBS nie podał żadnych szczegółów dotyczących wymaganego okupu ani zakończonych negocjacji z REvil.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up