Firma Plex właśnie zebrała 50 milionów dolarów

16/04/2021 14:32

Plex ogłoszenie zbiór 50 milionów dolarów na rozwój swojej platformy. Usługa ma stać się numerem jeden w zakresie treści online.

Od czasu premiery w 2008 roku Plex zawsze był uważany za platformę multimedialną niezbędną. Jest dostępny na macOS, iOS i Windows. Usługa oferuje łatwy w użyciu interfejs umożliwiający dostęp do muzyki, podcastów, programów telewizyjnych, seriali, a nawet filmów. Plex daje tym samym możliwość stworzenia własnej kolekcji. Jednak koncepcja ta wydaje się coraz mniej interesująca dla internautów. Obecnie ludzie wolą korzystać z usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Spotify lub Amazon Prime Video.

Kredyty z Pixabay

W komunikacie prasowym Plex ogłosił zbiórkę 50 milionów dolarów. Platforma zainwestuje znaczną część tej kwoty, aby zintegrować więcej usług przesyłania strumieniowego. W rzeczywistości ma stać się najlepszą platformą multimedialną na rynku.

Bogatszy katalog i dokładniejszy algorytm

Chodzi o to, aby oferować użytkownikom treści, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Zacznie się od bogatszego katalogu.

Częścią projektu jest również integracja potężnego algorytmu sugestii. Pamiętaj, że Netflix używa w tym obszarze bardzo wydajnego algorytmu. Na przykład, jeśli użytkownik ma słabość do filmów dokumentalnych o seryjnych mordercach, platforma streamingowa zaoferuje mu filmy o tematyce seryjnego mordercy. Plex chce robić to samo.

Aby wzbogacić swój katalog, serwis będzie musiał ściśle współpracować z pracowniami w celu uzyskania na wyłączność. Dlatego podpisał umowy z różnymi hollywoodzkimi studiami, usługą strumieniowego przesyłania muzyki Tidal i Crackle.

Wystarczające środki na taką ambicję?

Pytanie brzmi, czy 50 milionów plexów wystarczy, aby przyciągnąć dużych producentów treści audiowizualnych. W rzeczywistości na wycenę firmy trafi 35 milionów dolarów. Suma posłuży między innymi na zakup akcji i opcji. Tylko 15 milionów dolarów zostanie przeznaczone na wsparcie usług, na których będzie oparty rozwój serwisu.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up