Cloudflare chce pozbyć się CAPTCHA

01/06/2021 15:37

Wszyscy byliśmy, w takim czy innym czasie, skonfrontowani z CAPTCHA lub „w pełni zautomatyzowanym publicznym testem Turinga, aby odróżnić komputery od ludzi). Są to urządzenia online skonfigurowane w celu odróżnienia osoby od komputera. W większości przypadków CAPTCHA prosi o zidentyfikowanie określonych obiektów z serii obrazów. Mogą to być samochody, rowery, a nawet łodzie.

Musimy przyznać, że dobrze by nam poszło bez tego kroku, który czasem marnuje nasz czas. Jednak nie tylko internauci mają pretensje do CAPTCHA. Dostawca usług online Cloudflare również nie jest wielkim fanem tych urządzeń.

Użytkownik przed wyłączonym ekranem komputera
Kredyty na Pixabay

W ciągu wpis na blogu, zasugerował, że w końcu pozbędziemy się kodów CAPTCHA. Zamiast tego Cloudflare oferuje korzystanie z kluczy bezpieczeństwa.

Strata czasu

Cloudflare żałuje, że CAPTCHA są bardzo czasochłonne. Usługodawca wykonał obliczenia, aby pomóc nam ustalić, ile czasu jest marnowane na te urządzenia. Według niego, użytkownik potrzebowałby średnio 32 sekundy, aby rozwiązać CAPTCHA.

Następnie Cloudflare założył, że użytkownik wyświetla CAPTCHA raz na 10 dni. Wiedząc, że na świecie jest 4,6 miliarda internautów, doszedł do wniosku, że „Każdego dnia marnuje się 500 ludzkich lat tylko po to, by zademonstrować nasze człowieczeństwo. " Dla Thibaulta Meuniera, inżyniera ds. Badań w Cloudflare, nadszedł czas „Połóż kres temu szaleństwu”. "

Weryfikacja, która zajmuje 5 sekund

Cloudflare wskazał w swoim poście na blogu, że korzystanie z kluczy bezpieczeństwa byłoby wygodniejsze. Ponadto zaoszczędziłoby nam to sporo czasu. Usługodawca chce używać kluczy bezpieczeństwa typu Yubikey jako „Kryptograficzne poświadczenie tożsamości człowieka. "

Działanie tego systemu jest stosunkowo proste. Gdy internauta jest na stronie internetowej, będzie musiał kliknąć przycisk „Jestem człowiekiem”. Będziesz wtedy musiał użyć urządzenia zabezpieczającego, aby udowodnić, że nie jesteś robotem. W tym momencie możesz wybrać użycie klucza bezpieczeństwa, który połączy się z Twoim komputerem.

Jeśli używają smartfona, mogą podłączyć go do swojego urządzenia w celu weryfikacji za pomocą technologii NFC.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up