Skip to content

Wkrótce bank spermy na Księżycu?

7 kwietnia, 2021

Naukowcy coraz częściej myślą o tworzeniu wszelkiego rodzaju rezerw na Księżycu na wypadek katastrofy lub katastrofy na Ziemi. W rzeczywistości naukowcy z University of Arizona planują przechowywać na Księżycu 6,7 miliona nasion, nasienia, komórek jajowych i próbek DNA.

Projekt został niedawno zaprezentowany przez zespół naukowców z University of Arizona w Institute of Electrical and Electronics Engineers Aerospace Conference, według Twój. Naukowcy wyjaśnili swój plan w filmie zatytułowanym „ Księżycowe studnie i rury lawowe dla współczesnej arki ».

Kredyty z Pixabay

Plan ten obejmuje zbudowanie sklepienia pod powierzchnią Księżyca, w którym księżycowe doły utworzone przez starożytne tunele lawy o głębokości od 80 do 100 metrów będą służyć jako magazyny.

Naukowcy uważają, że sytuacja na Ziemi może się zmienić w dowolnym momencie

Jekan Thanga, inżynier mechanik i autor badania, wyjaśnił, że „ Ziemia jest naturalnie niestabilnym środowiskiem. Wiele rzeczy, wybuch wulkanu, bomba atomowa lub asteroida, może wywołać jakiś rodzaj załamania środowiska, które może zniszczyć różnorodność życia na Ziemi, zarówno roślinną, jak i zwierzęcą. ».

Thanga uważa, że ​​budowa księżycowej kopuły jest priorytetem dla ludzkości, zwłaszcza że około 75 000 lat temu erupcja superwulkanu Toba spowodowała, zdaniem naukowców, odpowiedni 1000-letni okres ochładzania ”. szacowany spadek różnorodności ludzi ”. Z drugiej strony naukowcy argumentują, że ludzie mają tak duży ślad na planecie, że upadek cywilizacji może mieć negatywne konsekwencje dla reszty planety.

Przeczytaj także: Rosja i Chiny wspólnie podbiją Księżyc

Łuki dostępne windami.

Jeśli chodzi o same studnie księżycowe, naukowcy wyjaśniają, że będą one zlokalizowane tuż pod powierzchnią Księżyca, ale będą chronione przed dużymi wahaniami temperatury i innymi zagrożeniami, takimi jak meteoryty. Sklepienia i powierzchnia Księżyca mogą być również połączone szybami wind.

W szczególności naukowcy chcą przechowywać na Księżycu 6,7 miliona próbek nasion, nasienia, jaj i DNA. Nasiona będą przechowywane w temperaturze -180 ° C, a komórki macierzyste – w temperaturze -195 ° C. Pod względem konserwacji i energii funkcje te miałyby pełnić roboty zasilane ze 190 metrów kwadratowych paneli słonecznych.

Jednak transport 6,7 miliona próbek na Księżyc wymagałby co najmniej 250 startów rakiet. Dla porównania, budowa Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wymagała 40 startów rakiet. Czy ten projekt ujrzy światło dzienne? Nic nie jest mniej bezpieczne.

s https://allthatsinteresting.com/doomsday-moon-vault