szkodliwy wpływ pandemii na młodzież

15/06/2021 20:20

Szkodliwe skutki Covid-19 są liczne. I młodzi i starzy nie są na to odporni. Ostatnio dużo słyszeliśmy o długim Covid. Ta choroba powoduje objawy Covid-19, które utrzymują się przez miesiące po wyzdrowieniu. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że koronawirus będzie miał bardziej zgubny i, delikatnie mówiąc, nieoczekiwany wpływ na młodzież.

DO nauka opublikowane przez naukowców z Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ujawniają, że pandemia doprowadziłaby wielu nastolatków do samobójstwa. Dane wykorzystane w ich badaniach rzeczywiście wykazały wzrost wskaźnika samobójstw wśród dorastających dziewcząt podczas pandemii Covid-19. Dane te pochodzą z komórek ratunkowych w 49 stanach rozbitego kraju.

Smutny młody człowiek
Pixabay kredyty

Wskazują, że większość ofiar to dziewczynki w wieku od 12 do 17 lat.

Niepokojący wzrost wskaźnika samobójstw

W okresie od 26 lipca do 22 sierpnia 2020 r. oddziały ratunkowe odnotowały 26,2% wzrost miesięcznych wizyt w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. Z danych wynika, że ​​większość tych wizyt odbyły nastolatki. Liczby uzyskane w 2021 r. są według naukowców jeszcze bardziej niepokojące.

W rzeczywistości między 21 lutego a 20 marca 2021 r. miesięczne wizyty wzrosły o 50,6% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. Podobnie jak w poprzednim roku, byli to głównie nastolatki. CDC zaalarmowało, gdy zobaczyło te figurki.

„Wyniki te sugerują, że podczas pandemii dziewczęta odczuwały więcej niepokoju. "

Skutki izolacji

Według naukowców istnieje wiele czynników, które mogą wyjaśniać ten niepokojący wzrost wskaźnika samobójstw wśród nastolatków w okresie pandemii. Może to być spowodowane stresem emocjonalnym i psychicznym wywołanym pandemią. Autorzy tego badania podali także izolację i brak dostępu do leczenia chorób psychicznych jako możliwe przyczyny.

Wymyślili rozwiązania, które pomogą tym nastolatkom w niebezpieczeństwie. Sugerują m.in. ustanowienie wsparcia finansowego dla rodzin. Według nich należałoby także zorganizować specjalistyczne szkolenia dla członków komunistów. W ten sposób nauczą się rozpoznawać osoby, które mają myśli samobójcze.

Wreszcie, ich zdaniem, należy ułatwić dostęp do leczenia zdrowia psychicznego.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up