Skip to content

Chińscy astronauci ciężko trenują przy budowie nowej stacji kosmicznej

7 kwietnia, 2021

Plik porcelana zgromadzenie jego CSS (China Space Station), stacja kosmiczna składająca się z 3 modułów, w 2020 r. Jednak z różnych powodów projekt został opóźniony i teraz Chińska Republika Ludowa postanowił aktywować nadrobić stracony czas.

Dla informacji, Chiny planują zakończyć 11 planowanych startów dla zespołu CSS nie później niż w 2022 roku. W związku z tym chińscy astronauci śledzą obecnie intensywny trening, obowiązkowy program do bycia częścią zespołu, który będzie budował CSS.

Kredyty z Pixabay

Zatem ukończenie budowy CSS to tylko kwestia czasu. W rzeczywistości, nawet jeśli Chiny nie ujawniły jeszcze harmonogramu rozpoczęcia montażu tej stacji kosmicznej, projekt jest już dobrze rozwinięty. A według informacji, po rychłym pierwszym uruchomieniu, kolejne kroki powinny nastąpić bardzo szybko.

Niezbędne szkolenie dla chińskich astronautów

Według komunikatu prasowego CNSA (China National Space Administration) z dnia 1jest W październiku 2020 r. 18 astronautów zostało wybranych do zespołu, który będzie budował CSS. Wśród nich tylko jedna kobieta, o imieniu Wang Yaping.

Aby wziąć udział w tej misji, wymagane jest podstawowe szkolenie astronautów. Ale dodatkowo wszyscy członkowie zespołu muszą przejść szkolenie specjalnie dedykowane tej misji. A dzięki raportowi Xinhua News, który śledził Wang Yapinga podczas tych niezbędnych ćwiczeń, wiemy o tym dużo.

Podczas tego intensywnego treningu astronauci wyposażeni w skafandry kosmiczne uczestniczą w ćwiczeniach. w środowisku podwodnym. Pozwoli im to przyzwyczaić się do neutralnej pływalności narzuconej przez kosmos. Aby szkolić swoich astronautów, Chiny używają również wirówka o wysokim G..

Przygotowania do ogłoszenia rychłego montażu CSS

Zbudowanie CSS będzie wymagało 11 uruchomień, jak wskazano powyżej. Wszystkie te starty zostaną przeprowadzone za pomocą rakiety. Długi marzec 2F, od tego czasu Baza startowa Wenchang (Porcelana).

Z tych 11 startów 3 będą przeznaczone do wysyłki modułów CSS, 4 do transportu załogi, a 4 pozwolą na dostawę zaopatrzenia.

Według informacji, w kwietniu został wysłany pierwszy, ochrzczony moduł CSS Tianhe, to powinno mieć miejsce. Następujący, Tianzhou 2, jeden z promów do tankowania, powinien dotrzeć do Tianhe na niskiej orbicie okołoziemskiej. Operacja, która, jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinna zostać przeprowadzona pod koniec tego roku.