PS5: lepsze dla HDR i 120 Hz po aktualizacji

14/04/2021 14:07

Sony oferuje teraz pierwszą dużą aktualizację dla PS5 i ma w zanadrzu kilka niespodzianek, w tym najlepszą dla obsługi HDR i 120 Hz. Wszystkie inne nowe funkcje, w tym możliwość przechowywania gier na zewnętrznym czytniku, można znaleźć w tym artykule.

PS5 wstań

Lepsza obsługa SDR i HDR na PS5

Nowa opcja umożliwia włączenie HDR na PS5 tylko wtedy, gdy obecna gra go obsługuje. Do tej pory gracze mogli ją tylko włączać i wyłączać na stałe. Nie jest to zbyt praktyczne, gdy wiesz, że różne gry na PS4 nie obsługują HDR i że renderowanie nie było zbyt dobre w tym trybie. Teraz konsola może automatycznie zrobić właściwą rzecz i wyświetlić renderowanie SDR, jeśli sama gra jest SDR.

Aktualizacja dodaje również nowe opcje dotyczące portu HDMI. Telewizor może się automatycznie włączać i przełączać na właściwe wejście HDMI po włączeniu PS5. Podobnie PS5 może automatycznie przełączyć się w tryb uśpienia, jeśli gracz wyłączy telewizor. Te dwie opcje można w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć.

Rozszerzona obsługa wyświetlacza 120 Hz

Sony dokonało również zmian w wyświetlaniu 120 Hz. PS5 obsługuje teraz więcej monitorów PC, które są w rozdzielczości 1080p i mają tę częstotliwość odświeżania. Jak zauważono, zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) nie jest jeszcze istotna Krawędź.

Pierwsza duża aktualizacja dla PS5 jest już dostępna do pobrania.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up