Wyjaśnienie zakończenia Batmana, wyjaśnienie i wyjaśnienie scen po napisach

09/03/2022 08:26

Zawartość

  • 0,1 Fabuła Batmana: o co chodzi?
  • 0,2 Wyjaśnienie zakończenia Batmana: Co dzieje się z Człowiekiem-Zagadką?
  • 0,3 Co się stało z armią Człowieka-Zagadki w Finale?
  • 0,4 Kim jest Carmine Falcone? i czy zabił matkę Catwoman?
  • 0,5 Czy Penguin przejmie teraz kontrolę nad Gotham od Carmine Falcone?
  • 0,6 Co się dzieje z Alfredem Pennyworthem? Jest z nim w porządku?
  • 0,7 Wyjaśnienie zakończenia Batmana: Czy jest jakaś szansa, że ​​zobaczymy połączenie Jokera i Człowieka-Zagadki?
  • 0,8 Co dalej z Batmanem i Gothamem?
  • 0,9 Czy w Batmanie jest scena post-kredytowa?
  • 0,10 Co wiemy o Hush na końcu Batmana?
  • 0,11 Czy w serii Batmana pojawił się nowy Joker? A kto zagra w New Joker?
  • 0,12 Czy Batman i Catwoman podają sobie ręce pod koniec Batmana?
 • 1 Przegląd Batmana: Nasza opinia o filmie?

Batman jest już dostępny w kinach. Jeśli pójdziesz na film, jesteśmy pewni, że po jego zakończeniu pojawi się wiele pytań, które przyjdą Ci do głowy. Jest wiele tajemnic dotyczących Batmana, w który Robert Pattinson zagrał cudownie.

Wraz z pytaniami, które przyjdą Ci do głowy, na pewno w tym artykule dowiemy się szerzej o wielu teoriach spiskowych i szczegółach.

Po obejrzeniu Batmana na pewno poczujesz, że został przedstawiony jako fantastyczny detektyw. Rozbudowana fabuła z pewnością zapewni pełniejsze spojrzenie na bohaterów i ich poczynania na ulicach Gotham City.

Jeśli czujesz, że wraz z tym filmem podróż Roberta Pattinsona do Batmana dobiegła końca, to się mylisz. Film zbudował idealną podstawę dla Batmana Roberta Pattinsona.

Aby dowiedzieć się więcej o postaciach i szczegółach historii, czytaj dalej artykuł.

Fabuła Batmana: o co chodzi?

Oprócz Batmana, który w tym filmie stał się głównym bohaterem, pojawia się Człowiek-Zagadka (w tej roli Paul Dano). Udało mu się wyreżyserować głównych bohaterów filmu: Batmana i porucznika Gordona (w tej roli Jeffery Wright) do całkowitego zaskoczenia.

Gra była naprawdę trudna dla obu z nich, aby ujawnić niektóre z najmroczniejszych sekretów Gotham City.

W filmie zobaczymy zdanie: „Jesteś skrzydlatym szczurem”. To jest później nieco tłumaczone i okazuje się, że jest to szczur ze skrzydłami.

Głównym znaczeniem tego jest stwierdzenie, że ktoś z podziemia przeciekał ważne informacje do Departamentu Policji Gotham City.

Potem pojawia się kolejna ważna postać w filmie: Pingwin. Staje przed wyczerpującym śledztwem prowadzonym przez porucznika Gordona i Batmana. W trakcie tego śledztwa widzimy, że Penguin podnosi obserwację, która jest bardzo krytyczna wobec nich obu.

Wspomniane wyżej słowa: „Jesteś Skrzydlatym Szczurem”. teraz okazało się, że są gramatycznie niepoprawne.

Jeśli przyjmiemy „Ty” jako „U”, „musi być jako „R” i „EL” jako „L”, to w rzeczywistości jest to adres URL. Dlatego jest to zagadka podpowiadająca stronę internetową, która da więcej wskazówek. (elrataalada.com)

Przechodząc do drugiej zagadki o skrzydlatym szczurze. W miarę postępów w filmie dowiemy się, że jest to właściwie odniesienie do Falcona.

Ujawnił również, że to on zabił matkę Kobiety-Kota i jej przyjaciółkę Annikę. Gdy Kobieta-Kot dowiaduje się o tym, myśli o zastrzeleniu go. Jednak Batman wchodzi na scenę i powstrzymuje go przed zrobieniem czegokolwiek w tym rodzaju.

Zagadka w Batmanie
Człowiek-zagadka w Batmanie (źródło: Warner Bros.)

Ale niestety widzimy, że Falcon zostaje zabity przez postrzelenie na ulicy. Gdy Batman przekazuje go policji w Gotham City, Człowiek-Zagadka dociera do drogi i strzela do niego.

Jak się zbliżamy Batman Na końcu widzimy, jak Batman chwyta mapę. Mapa pokazuje ukrytą część Gotham i to właśnie tam odkrywa ostatnią wiadomość, którą zostawił Człowiek-Zagadka. Wokół miejskiej promenady podłożono siedem bomb.

Gdy te bomby eksplodują, zalają całe miasto. Potem jest też atak na Royal Belle. Armia Człowieka-Zagadki przeprowadza ten atak. Batman skutecznie je zestrzeliwuje. Gdy zbliżamy się do końca, widzimy, że nienazwany więzień chce połączyć siły z Człowiekiem-Zagadką.

Wyjaśnienie zakończenia Batmana: Co dzieje się z Człowiekiem-Zagadką?

Jeśli obejrzymy film, jedno na pewno przyciągnie naszą uwagę: Człowiek-Zagadka zawsze był przygotowany na każdy krok i każdy ruch. Widzimy, jak przez cały film jest bardzo ostrożny i drobiazgowy, jeśli chodzi o wszystkie swoje plany i zadania.

Ale kiedy przyszło do strzelania do Falcone, wydawało się to trochę niezdarne z jego strony. Możesz pomyśleć, dlaczego w końcu się poddał, ale za tym wszystkim kryje się większy plan.

Policja i Batman myśleli, że udało im się schwytać Człowieka-Zagadkę, ale potem wydarzyło się coś innego. Nastąpił masowy wybuch wszystkich fanów Człowieka-Zagadki w Internecie. Wszyscy zjednoczyli się, by go bronić i walczyć z ludźmi, którzy go uwięzili.

Wyjaśnienie zakończenia Batmana
Przeczytaj, aby dowiedzieć się o walce Batmana z Człowiekiem-Zagadką. (kredyt: Warner Bros.)

Człowiek-zagadka wymyślił plan odnowienia w Batmanie. Zawsze chciał ujawnić całe zepsucie, które panowało w mieście. Ten plan pomógł mu przywrócić miasto do sieci.

Mamy również retrospekcję z życia Człowieka-Zagadki. Dzieciństwo spędził w sierocińcu. Zawsze żywił urazę do ludzi, którzy twierdzili, że pomogą odnowić miasto.

Ale w końcu zaczęli plądrować i pozostawić ludzi w potrzebie cierpienia. Jednym z tych wpływowych ludzi był Thomas Wayne.

W tym filmie Człowiek-Zagadka rzucił światło na korupcję, która istnieje w Gotham City. Zamierzał zalać Gotham, czemu Batman ostatecznie zapobiegł.

Co się stało z armią Człowieka-Zagadki w Finale?

Kiedy oglądasz film, na początku może wydawać się bardzo dziwne zrozumienie, w jaki sposób Człowiek-Zagadka może zebrać własną armię.

Jeśli jednak przejdziesz przez cały film, zobaczysz, że media społecznościowe odegrały istotną rolę w pomaganiu mu w zgromadzeniu wszystkich jego zwolenników.

Wyjaśnienie zakończenia Batmana
Czy armia Ridlera zmieni grę filmową? (kredyt: Warner Bros.)

Widać, że jego liczba obserwujących w mediach społecznościowych szybko rośnie. Wszyscy okazują wsparcie swoimi komentarzami i opiniami.

To jasne, że Batman zawsze miał wpływ na Gotham City. Batman pięknie dokumentuje ten efekt. Batman zamierzał zabić jednego z bandytów, ale Jim Gordon go tam zatrzymał.

Potem zdemaskowali tego bandytę, a ten bandyta mówi Batmanowi prosto w twarz: „Jestem zemstą”.

Możesz nie rozpoznać tej osoby od razu, ale jeśli przyjrzysz się filmowi trochę bardziej szczegółowo, to jest to ta sama osoba, którą Batman spotkał na pogrzebie.

Podzielał podobne uczucia niezadowolenia z władz miejskich, podobnie jak Człowiek-Zagadka.

Założyliśmy więc, że Człowiek-Zagadka stworzył tajną stronę internetową, na której wykorzystywał wpisy o wszystkich sekretach skorumpowanych polityków na tej stronie. W ten sposób był znacząco w wiadomościach po swoich morderstwach i w ten sposób zebrał zwolenników.

Kim jest Carmine Falcone? i czy zabił matkę Catwoman?

Carmine Falcone w środku Batmana
LIVERPOOL, ANGLIA – 12 PAŹDZIERNIKA: Robert Pattinson Zoe Kravitz, John Turturro z Colinem Farrellem w makijażu protetycznym podczas gry w The Penguin w filmie The New Batman 12 października 2020 r. w Liverpoolu w Anglii. (Zdjęcie autorstwa MEGA/GC Images)

Carmine Falcone był jednym z głównych antagonistów w Batmanie, ponieważ technicznie rządził Gotham. Był szefem wszystkich przywódców politycznych.

Jak ujawnił Kenzie, jeden z popleczników Falcone'a, który… pracuje również w Gotham GCPD, ujawnił, że Falcone jest tym, który rządzi Gotham, wszystkie te polityczne wiece i wybory nie mają dla niego znaczenia, ponieważ wszystko kontroluje. ze względu na jego ogromne bogactwo i koneksje.

Gdy oglądamy Batmana, dowiadujemy się również, że Falcone jest w rzeczywistości ojcem Catwoman.

Selina Kyle, aka Catwoman, wspomniała w filmie, że jej matka była tancerką w klubie należącym do Falcone. Powiedziała mu, że Falcone jest jej ojcem.

Ponieważ Falcone nie chciał się zbytnio angażować i założyć rodziny, zapewnił, że nie będzie musiał już więcej stawiać czoła problemom. Więc udusił matkę Catwoman na śmierć.

Próbuje zrobić to samo z Seliną Kyle, ale bezskutecznie, ponieważ interweniował Batman.

Czy Penguin przejmie teraz kontrolę nad Gotham od Carmine Falcone?

W tym filmie niewiele dowiadujemy się o równaniu Pingwina z Carmine Falcone i Salvatore Maroni.

Jednak niedługo zobaczymy serię spin-off na HBO Max, która skupi się przede wszystkim na The Penguin.

Wyjaśnienie zakończenia Batmana
Spojrzenie na Pingwina w Batmanie. (kredyt: Warner Bros.)

W zakończeniu Batmana słyszymy głos burmistrza, możemy też zobaczyć poczynania Pingwina. Wszystko to sugeruje, że wkrótce w Gotham pojawi się nowy władca zbrodni.

Na pewno będziemy mieć oko na to, co zobaczymy w nowym serialu HBO Max opartym na The Penguin.

Co się dzieje z Alfredem Pennyworthem? Jest z nim w porządku?

Człowiek-Zagadka wysłał jedną ze swoich największych niespodzianek Batmanowi na wyciągnięcie ręki. Ta niespodzianka była tylko bombą.

Teraz, gdy ta niespodzianka pojawiła się na progu, Batman chronił Gotham City. Alfred otrzymał tę paczkę.

Gdy tylko je otworzył, nastąpiła potężna eksplozja. Jest ciężko ranny, ale na szczęście żyje. W Batmanie widzimy, że Alfred ukrył wiele sekretów Thomasa Wayne'a przed Brucem Wayne'em. Tak więc nastąpiła przerwa między ich relacją.

Ale później widzieliśmy też emocjonalnego Bruce'a rozmawiającego z lekarzem i mówiącego, że Alferd nie ma rodziny, to tylko on. Powiedział też to samo Alferdowi, że jest jedyną osobą, której ufa. Więc nie chcesz tego stracić. Później widzimy, że Alferd ma się dobrze i w końcu dobrze się trzyma.

Alfred Pennyworth w Batmanie
Alfred Pennyworth w Batmanie (przez Warner Bros.)

Wyjaśnienie zakończenia Batmana: Czy jest jakaś szansa, że ​​zobaczymy połączenie Jokera i Człowieka-Zagadki?

Wkrótce sprawy mogą zmierzać w tym kierunku, w którym będą mogli wziąć się za ręce.

Więzień w Arkham zadaje Riddlerowi pytanie. Pytanie brzmi zatem: „Im mniej masz, tym więcej jest wart”. Aby odpowiedzieć na to, Człowiek-Zagadka odpowiada: „Przyjaciel”. (Wskazany GryRadar)

Oboje zaczynają się razem śmiać w Arkham. Byłoby bardzo oczywiste, że w kolejnych filmach zobaczymy razem Jokera i Człowieka-zagadkę.

Może to być również najszybszy sposób na przygotowanie historii jednego z ostatnich komiksów: Wojna żartów i zagadek. W ten sposób obaj połączą ręce, aby wykończyć Batmana.

Co dalej z Batmanem i Gothamem?

Człowiek-zagadka chciał wydobyć z korupcji, która dzieje się w Gotham City. Odniósł w tym częściowy sukces, ale jest jeszcze wiele do zrobienia, aby oczyścić miasto z przestępczości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, musisz sprawdzić serię komiksów No Man's Land, która ukazała się w 1999 roku.

Jeśli wrócimy do tych komiksów, okaże się, że doszło do potężnego trzęsienia ziemi, które ogromnie wpłynęło na Gotham.

Miasto zostało podzielone na kilka fragmentów. To prowadzi szefów przestępczych do sprawowania władzy i kontroli nad tymi małymi kawałkami ziemi.

W Batmanie widzieliśmy, że Bella Real została nowym burmistrzem Gotham. W następnym filmie mogliśmy zobaczyć Thomasa Elliota jako Husha, zabandażowanego złoczyńcę.

Thomas Elliot próbował zdobyć dane osobowe Wayne'ów, co przysporzyło mu poważnych kłopotów.

Czy w Batmanie jest scena post-kredytowa?

Technicznie rzecz biorąc, w Batmanie nie ma sceny po napisach. Jednak na stronie internetowej widzimy pożegnalną wiadomość od Człowieka-Zagadki do jego zwolenników.

Widzimy, że w filmie jest kilka części przedstawionych bardzo luźno. Na końcu zobaczymy Catwoman i Batmana idących w swoich kierunkach.

Po obejrzeniu filmu zrozumiemy rosnący między nimi dystans. Kobieta-Kot zawsze chciała połączyć siły z Batmanem, ale ponieważ jest temu całkowicie przeciwny, zobaczymy, jak posuwają się naprzód na swoich ścieżkach.

Jeśli wrócimy do komiksów, Catwoman zawsze była przedstawiana jako antybohaterka. Stąd ta separacja między bohaterami nie dziwi widza.

Jeśli chodzi o tego typu filmy o superbohaterach, oczekiwanie na scenę po napisach nie jest niespodzianką. Ale Matt Reeves nie przedstawia sceny po napisach.

W końcowych scenach filmu widzimy scenę, która może również wskazywać na pożegnanie Człowieka-Zagadki. Na ekranie pojawiają się słowa Goodbye, a po chwili na ekranie pojawia się adres strony internetowej.

Batman Post Credit Scene-Riddler żegna się ze swoimi zwolennikami
Batman Post Credit Scene-Riddler żegna się ze swoimi zwolennikami (przez Yahoo i WB Studios)

Co wiemy o Hush na końcu Batmana?

Widzimy, że na stronie internetowej znajduje się zdjęcie Thomasa Wayne'a, a słowo CISZA wchodzi ci w twarz. Wydaje się to być mocnym odniesieniem do komiksów.

Jeśli wrócimy do komiksów, zobaczymy, że Bruce Wayne i Thomas Elliot byli przyjaciółmi z dzieciństwa. Thomas Elliot miał nikczemny plan zamordowania swoich rodziców i odziedziczenia całego ich bogactwa. Jednak Thomas Wayne wkroczył na scenę i uratował im życie.

To rozgniewało Elliota i ostatecznie dołączył do Człowieka-Zagadki. W tym miejscu Hush wyznacza początek.

Czy w serii Batmana pojawił się nowy Joker? A kto zagra w New Joker?

Cóż, jeśli zobaczymy nowego Batmana, to z pewnością pojawi się również nowy Joker. W tym filmie przedstawiony jest Joker. Barry Keoghan gra postać Jokera w tym uniwersum Batmana.

Joker jest obecnie za kratkami w Arkham. Prawie nie znamy szczegółów przeszłości Jokera w tym wszechświecie. Ale ma gang klaunów, który sprawia, że ​​wierzymy, że miał już swój udział w walkach i terrorze. Jesteśmy pewni, że zobaczymy go więcej w nadchodzących filmach o Batmanie.

W Batmanie, gdy widzimy Jokera, zauważamy również niektóre jego blizny. Śmiech Jokera zawsze był ikoniczny, a tutaj widzimy, że śmiech nie przypomina niczego, co kiedykolwiek słyszeliśmy. Ten szczególny śmiech przypomina raczej śmiech hieny.

Czy Batman i Catwoman podają sobie ręce pod koniec Batmana?

Rzeczy wyglądają bardzo podobnie do tego, co widzieliśmy w The Dark Knight Rises. Kobieta-Kot prosi Batmana, aby dołączył do niej w jej misjach, ale ten odmawia. Widzimy, że Catwoman idzie w jego kierunku i zostawia Gotham w tyle.

Chociaż opuszcza Gotham pod koniec filmu, nigdy nie wiadomo; możesz zobaczyć ją ponownie w następnym filmie o Batmanie.

Catwoman jest w drodze do Bludhaven, a tam wszyscy wiemy z komiksów, że Dick Grayson również będzie obecny. Fabuła sequela wydaje się w pełni ugruntowana. Aby dowiedzieć się więcej o tego typu filmach, zaglądaj do MediaScrolls.

Przegląd Batmana: Nasza opinia o filmie?

Koniec Batmana wyjaśniony i zrecenzowany

Przegląd Batmana: nasza opinia o filmie

Zdecydowanie warto obejrzeć Batmana. Robert Pattinson jako Bruce Wayne, znany również jako Batman, wykonał fenomenalną robotę, portretując tę ​​postać. Bez wątpienia film jest jednym z najlepszych dzieł reżysera Matta Reevesa, film trwał 2 godziny i 55 minut, a w filmie nie było ani jednego momentu, w którym myśleliśmy, że historii brakuje głębi. Całe 2 godziny i 55 minut filmu wciągnęły nas do końca. Zoe Kravitz jako Selina Kyle, czyli Kobieta-Kot, była fenomenalna. Jej głęboka chemia z Robertem Pattinsonem sprawiła, że ​​jej czas na ekranie był przyjemniejszy dla fanów, ponieważ wiemy, że Catwoman jest wielkim zainteresowaniem Bruce'a. Więc w następnym W filmach o Batmanie mieliśmy nadzieję zobaczyć więcej chemii Zoe Kravitz i Roberta Pattisona na ekranie jako Salena i Bruce. Jeśli chodzi o Jamesa Gordona (Jeffrey Wright) i Alfreda Pennywortha (Andy Serkis), ich występ był znakomity. Widzieliśmy, jak Batman ściśle współpracował z Jamesem Gordonem, aby rozwiązać sprawę morderstwa, plus scena przesłuchania, w której Bruce i Gordon odegrali scenę, w której Gordon pomógł Bruce'owi uciec z siedziby GCPD to jedna z najlepszych scen w serii. Na koniec, mówiąc o antagonistach filmu, czyli Pingwinu (Colin Farrell), Falcone (John Turturro) i Człowieku-Zagadce (Paul Dano), błędem byłoby nie docenić wybitnego wykonania tej trójki. być dwojgiem z nich w kolejnych filmach. Głównym tematem filmu był Człowiek-zagadka Paula Dano, a jego występ w pierwszej części sprawił, że na dużym ekranie było to o wiele przyjemniejsze. W tę i z powrotem między Człowiekiem-Zagadką a Batmanem wszystko było ekscytujące na ekranie. Zwłaszcza ostatnia scena, w której Człowiek-Zagadka na końcu zastrzelił Falcone'a, a Batman zdał sobie sprawę z ostatecznej odpowiedzi na zagadkę. Poza tym przerażający uśmiech, jakim obdarzył mnie Człowiek-Zagadka, kiedy został aresztowany przez policję w Gotham i zobaczył stojącego przed nim Batmana przez szklane drzwi, również wywołał u mnie gęsią skórkę. Wreszcie, czas na ekranie Falcone i Penguin był przyjemny, zwłaszcza scena pościgu i przesłuchania pingwina była świetną zabawą. Mógłbym mówić i gadać, nie przestanę mówić o tym, jak dobry był ten film, więc gdybyśmy mieli go ocenić, powiedzielibyśmy, że jest to 95/100. Zalecamy jak najszybsze udanie się na film do najbliższych kin i unikanie spoilerów.

ocena czytelnika0 głosów

1. Wyjątkowa kreacja Roberta Pattinsona jako Batmana.

2. Jeden z najlepszych filmów Mata Reevesa.

3. Świetna chemia między Zoe Kravitz i Robertem Pattinsonem jako Catwoman i Batman.

4. Znakomity występ Penguin (Colin Farrell), Falcone (John Turturro), Człowiek-zagadka (Paul Dano), James Gordon (Jeffrey Wright) i Alfred Pennyworth (Andy Serkis)

5. Porywająca fabuła utrzyma cię w napięciu do końca.

Batman zdecydowanie warte zobaczenia. Robert Pattinson jako Bruce Wayne, znany również jako Batman, wykonał fenomenalną robotę, portretując tę ​​postać. Bez wątpienia film jest jednym z najlepszych dzieł reżysera Matta Reevesa, film trwał 2 godziny i 55 minut, a w filmie nie było ani jednego momentu, w którym myśleliśmy, że historii brakuje głębi.

Całe 2 godziny i 55 minut filmu wciągnęły nas do końca. Zoe Kravitz jako Selina Kyle, czyli Kobieta-Kot, była fenomenalna. Jej głęboka chemia z Robertem Pattinsonem sprawiła, że ​​jej czas na ekranie był przyjemniejszy dla fanów, ponieważ wiemy, że Catwoman jest wielkim zainteresowaniem Bruce'a.

Tak więc w nadchodzących filmach o Batmanie mieliśmy nadzieję zobaczyć więcej chemii Zoe Kravitz i Roberta Pattisona na ekranie jako Salena i Bruce.

Jeśli chodzi o Jamesa Gordona (Jeffrey Wright) i Alfreda Pennywortha (Andy Serkis), ich występ był znakomity.

Widzieliśmy, jak Batman ściśle współpracował z Jamesem Gordonem, aby rozwiązać sprawę morderstwa, plus scena przesłuchania, w której Bruce i Gordon odegrali scenę, w której Gordon pomógł Bruce'owi uciec z siedziby GCPD to jedna z najlepszych scen w serii.

Wreszcie, jeśli chodzi o antagonistów filmu, czyli Pingwina (Colin Farrell), Falcone (John Turturro) i Człowieka-Zagadkę (Paul Dano), błędem byłoby nie docenić wybitnego wykonania tych 3.

Jednak dwa z nich zobaczymy w kolejnych filmach. Głównym tematem filmu był Człowiek-zagadka Paula Dano, a jego występ w pierwszej części sprawił, że na dużym ekranie było to o wiele przyjemniejsze.

W tę i z powrotem między Człowiekiem-Zagadką a Batmanem wszystko było ekscytujące na ekranie. Zwłaszcza ostatnia scena, w której Człowiek-Zagadka na końcu zastrzelił Falcone'a, a Batman zdał sobie sprawę z ostatecznej odpowiedzi na zagadkę.

Poza tym przerażający uśmiech, jakim obdarzył mnie Człowiek-Zagadka, kiedy został aresztowany przez policję w Gotham i zobaczył stojącego przed nim Batmana przez szklane drzwi, również wywołał u mnie gęsią skórkę.

Wreszcie, czas na ekranie Falcone i Penguin był przyjemny, zwłaszcza scena pościgu i przesłuchania pingwina była świetną zabawą. Mógłbym mówić i gadać, nie przestanę mówić o tym, jak dobry był ten film, więc gdybyśmy mieli go ocenić, powiedzielibyśmy, że jest to 95/100. Zalecamy jak najszybsze udanie się na film do najbliższych kin i unikanie spoilerów.

Zdecydowanie warto obejrzeć Batmana. Robert Pattinson jako Bruce Wayne, znany również jako Batman, wykonał fenomenalną robotę, portretując tę ​​postać. Bez wątpienia film jest jednym z najlepszych dzieł reżysera Matta Reevesa, film trwał 2 godziny i 55 minut, a w filmie nie było ani jednego momentu, w którym myśleliśmy, że historii brakuje głębi.

Całe 2 godziny i 55 minut filmu wciągnęły nas do końca. Zoe Kravitz jako Selina Kyle, czyli Kobieta-Kot, była fenomenalna. Jej głęboka chemia z Robertem Pattinsonem sprawiła, że ​​jej czas na ekranie był przyjemniejszy dla fanów, ponieważ wiemy, że Catwoman jest wielkim zainteresowaniem Bruce'a.

Tak więc w nadchodzących filmach o Batmanie mieliśmy nadzieję zobaczyć więcej chemii Zoe Kravitz i Roberta Pattisona na ekranie jako Salena i Bruce.

Jeśli chodzi o Jamesa Gordona (Jeffrey Wright) i Alfreda Pennywortha (Andy Serkis), ich występ był znakomity.

Widzieliśmy, jak Batman ściśle współpracował z Jamesem Gordonem, aby rozwiązać sprawę morderstwa, plus scena przesłuchania, w której Bruce i Gordon odegrali scenę, w której Gordon pomógł Bruce'owi uciec z siedziby GCPD to jedna z najlepszych scen w serii.

Wreszcie, jeśli chodzi o antagonistów filmu, czyli Pingwina (Colin Farrell), Falcone (John Turturro) i Człowieka-Zagadkę (Paul Dano), błędem byłoby nie docenić wybitnego wykonania tych 3.

Jednak dwa z nich zobaczymy w kolejnych filmach. Głównym tematem filmu był Człowiek-zagadka Paula Dano, a jego występ w pierwszej części sprawił, że na dużym ekranie było to o wiele przyjemniejsze.

W tę i z powrotem między Człowiekiem-Zagadką a Batmanem wszystko było ekscytujące na ekranie. Zwłaszcza ostatnia scena, w której Człowiek-Zagadka na końcu zastrzelił Falcone'a, a Batman zdał sobie sprawę z ostatecznej odpowiedzi na zagadkę.

Poza tym przerażający uśmiech, jakim obdarzył mnie Człowiek-Zagadka, kiedy został aresztowany przez policję w Gotham i zobaczył stojącego przed nim Batmana przez szklane drzwi, również wywołał u mnie gęsią skórkę.

Wreszcie, czas na ekranie Falcone i Penguin był przyjemny, zwłaszcza scena pościgu i przesłuchania pingwina była świetną zabawą. Mógłbym mówić i gadać, nie przestanę mówić o tym, jak dobry był ten film, więc gdybyśmy mieli go ocenić, powiedzielibyśmy, że jest to 95/100. Zalecamy jak najszybsze udanie się na film do najbliższych kin i unikanie spoilerów.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up