Fair: Wyjaśnienie najciemniejszego zakończenia światła – co się dzieje z Ewą?

31/01/2022 10:39

Fair: najciemniejsze światłorównież zatytułowany jako Fair: najciemniejsze światłoto hiszpański serial telewizyjny thriller fantasy, który miał premierę w serwisie Netflix 28 stycznia 2022 r.

Fair: The Darkest Light śledzi losy dwóch sióstr, których zwyczajne życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy ich rodzice znikają i zostają wrobieni w zabicie dwudziestu trzech osób.

Akcja Feria: The Darkest Light rozgrywa się w hiszpańskim mieście Feria. Serial zaczyna się od kilku bielonych budynków w mieście położonym na górze.

Co byś zrobił, gdybyś dowiedział się, że twoi niedawno zniknięci rodzice okażą się kultowymi fanami, a prawdziwą przyczyną ich zniknięcia jest jakiś żałosny kultowy rytuał, który zakończył się śmiercią ludzi?

Jak zamierzasz poradzić sobie z okrucieństwem? Jak zamierzasz przetrwać traumę?

Feria: The Darkest Light pokazuje nam, jak dwie siostry, Sofía, grana przez Carlę Camprę i Eva, grana przez Ana Tomeno, stawiają czoła swojemu życiu po tym, jak dowiadują się, że ich rodzice są częścią sekty i są obwiniani o zabicie dwudziestu trzech osób w jej ramach jakiegoś rytuału.

Teraz, gdy pierwszy sezon Fair: The Darkest Light dobiegł końca, zobaczmy, co dokładnie wydarzyło się w serii i co oznaczał koniec.

Uwaga: Spoilery do pierwszego sezonu Fair: The Darkest Light poniżej.

Podsumowanie targów: najciemniejsze światło

Pierwszy odcinek zaczyna się od retrospekcji do 1975 roku. W zwiastunie znów znajduje się mina, która przechodzi w ciemność tunelu z bezpośrednim dostępem. Widzimy mężczyznę przykutego do skał, a następnie trawi go wielka kula ognia.

Następnie wracamy do 1995 roku, kiedy widzimy siostry, Evę i Sofię, wyjeżdżające na coroczny lokalny letni festiwal. Kiedy następnego dnia wracają do domu, Eva i Sofía ze zdziwieniem odkrywają, że ich rodziców nie ma.

Wkrótce lokalna policja informuje ich, że ich rodzice, Elena, grana przez Martę Nieto i Pablo, granego przez Ernesta Villegasa, są poszukiwani w związku z dwudziestoma trzema morderstwami.

Następnie zostajemy zabrani do złowrogiego miejsca poza lokalną kopalnią w Feria, gdzie w otworze tunelu leżą nagie zwłoki dwudziestu trzech osób.

Wkrótce dla widzów staje się jasne, że ludzie zostali zabici podczas wykonywania mrocznego rytuału prowadzonego przez Elenę.

Eva i Sofía są w szoku i nie mogą wymyślić, jak poradzić sobie z tym, co właśnie się dowiedziały.

Miasteczko wzdryga się na tę informację i nie może znieść Sofíi i Ewy. Ludzie zaczynają wierzyć, że nawet Sofia i Eva mogą mieć coś wspólnego z zachowaniem rodziców i zaczynają kwestionować siostry.

Eva i Sofia dosłownie nie mają pojęcia, co stało się z ich rodzicami i jak zginęły 23 osoby. Ale z każdym epizodem wychodzi na jaw przerażająca prawda, która dotyczy zarówno ich, jak i innych.

Teraz, gdy znamy przesłankę Fair: The Darkest Light, zobaczmy, co się w końcu wydarzyło.

Fair: Wyjaśnienie zakończenia najciemniejszego światła
Fair: Wyjaśnienie zakończenia najciemniejszego światła (Źródło zdjęcia: Netflix)

Dlaczego Sofia otwiera piątą zasłonę?

Finał sezonu otwiera miasto Fair jako przedmieścia Londynu lat 20. Mroczne, mroczne i złe obrazy satanistycznej istoty zwanej Dekta.

Belda, który był mieszkańcem Ferii i lekarzem w pobliskim szpitalu, został zauważony przez Dektę i zanurzył swoje moce w ciele Beldy, a następnie wyruszył na poszukiwanie Sofii, ponieważ musiał dokończyć rytuał podnoszenia piątej zasłony. .

Sofia zostaje następnie porwana ze szpitala i przetrzymywana w świątyni (tam miał się odbyć piąty rytuał zasłony).

Świątynia została wykorzystana do ożywienia Dekty i jego innych satanistycznych istot.

Tymczasem Guillen zbliża się do Blancy, ale wkrótce wpadają w mentalny rozterki i wymiotują drobną, demoniczną meta Dekty. W późniejszych scenach widzimy komorników zdumionych obcą i nadprzyrodzoną istotą i otwierają ogień, by ją w końcu zabić.

W tym samym czasie w „Świątyni” biedne porwane Sofia i Belda zostają przyjęte przez szatańską istotę o imieniu Umma. Umma dalej zabija Beldę i otwiera drzwi.

Nastąpiła nagła chwila, kiedy Belda zdała sobie sprawę, że nie ma odwrotu i że musi się ofiarować i poświęcić jako klucz do drzwi i patrząc na drogę przez drzwi otwiera drzwi i odprawia rytuał piątego welon.

W ponurym i mrocznym początku i epizodzie wyłania się gigantyczna sataniczna istota.

Później sezon opuszcza kurtynę z małą Sofią, patrzącą w oczy podłej satanistycznej kreaturze.

Fair: Wyjaśnienie zakończenia najciemniejszego światła
Fair: Wyjaśnienie zakończenia najciemniejszego światła (Źródło zdjęcia: Netflix)

Fair: Wyjaśnienie najciemniejszego zakończenia światła – co się dzieje z Ewą?

Eva wyrusza w histeryczną podróż, zraniona strachem przed poprawą stanu swojej młodszej siostry. W przedostatnim odcinku sezonu demon Umma biegnie przez szpital w poszukiwaniu Sophii.

W tym samym czasie jej starsza siostra Eva staje w obliczu dosłownego koszmaru życia, nieświadoma, że ​​śni na jawie. Przypuszcza się spotkać z ojcem na korytarzu ośrodka zdrowia.

Niestety, Pablo atakuje córkę i dusi ją, z zimną krwią ignorując jej krzyki.

Eva odzyskuje zmysły i przestaje halucynować dzięki łasce Bożej, ale rzeczywistość mocno ją uderza. Przyznaje, że Sofia została porwana i ocenia, że ​​należy ją zabrać do świątyni.

W ten sposób zobaczyliśmy Evę żywą i zmierzającą do świątyni, przechodzącą i wchodzącą do kopalni. Wszyscy sąsiedzi Ferii są przerażeni otwarciem przejścia przez Sofię.

Fair: The Darkest Light jest teraz transmitowane na Netflix. Udaj się do Netflix, aby go obejrzeć.

Powiązane posty

Go up