Atangi Re Ending wyjaśnione i omówione

26/12/2021 19:09

Atrangi Re, z udziałem Dhanush, Sara Ali Khan i Akshay Kumar, został wydany na Disney + Hotstar. Ten długo oczekiwany film to romantyczny dramat muzyczny napisany przez Aananda L. Rai i wyreżyserowany przez Himanshu Sharmę.

Attrangi Re zaczyna się od Rinku Suryavanshi, granego przez Sarę Ali Khan, która próbuje uciec przed łobuzami.

Jego scena walki z bandytami to pierwszy raz, kiedy publiczność widzi Vishu (w tej roli Dhanush), tamilskiego lekarza, który właśnie przybył do dzielnicy Siwan w Bihar.

Rinku zostaje w końcu schwytany po walce i sprowadzony do domu. Publiczność odkrywa, że ​​wielokrotnie próbowała uciec z domu ze swoim sekretnym kochankiem, by zostać schwytaną i sprowadzoną do domu przez potężnych bandytów babci.

Pomimo wielokrotnego grożenia, Rinku nigdy nikomu nie ujawnia tożsamości swojego chłopaka.

Zmęczona wybrykami Rinku, jej babcia postanawia zmusić ją do małżeństwa i prosi niektórych ludzi, aby jak najszybciej przyprowadzili pierwszą osobę, którą znajdą, aby pozbyć się Rinku.

Atangi Re
Scena z Atangi Re (Źródło zdjęcia: Disney + Hotstar)

Bandyci porywają Vishu, mylą go z MS przyjaciela Vishu i zmuszają go do poślubienia Rinku pod wpływem gazu rozweselającego. Następnie rodzina Rinku wysyła świeżo poślubioną parę do New Delhi.

Podczas swojej podróży Rinku i Vishu dzielą się ze sobą swoimi historiami miłosnymi. Vishu zgłasza swoje zaręczyny swojej dziewczynie w Tamil Nadu, a Rinku w końcu ujawnia tożsamość swojego chłopaka i szczegóły ich związku.

Rinku ujawnia, że ​​będąc hinduską dziewczyną, od czternastego roku życia zakochała się w muzułmaninie Sajjad Ali Khan, magiku granym przez Akshay Kumar.

Vishu i Rinku po przybyciu do New Delhi postanawiają rozejść się, ale Vishu postanawia pozwolić Rinku pozostać w swojej loży do powrotu Sajjada, który przebywał obecnie w Afryce i uczył się nowych sztuczek.

Tymczasem Vishu udaje się do Tamil Nadu na zaręczyny ze swoją dziewczyną Mandy, a także prosi Rinku o udział w ceremonii. Jednak sytuacja się zmienia, gdy Mandy dowiaduje się o ślubie Vishu i Rinku, a Vishu zrywa zaręczyny po dramatycznej scenie.

Atangi Re
Scena z Atangi Re (Źródło zdjęcia: Disney + Hotstar)

Po powrocie do swojego schronienia Vishu wyznaje swoją miłość do Rinku w języku tamilskim, czego nie może zrozumieć z powodu bariery językowej. Co gorsza dla Vishu, Sajjad przybywa do jego kampusu natychmiast po spowiedzi.

Kim jest Sajjad w Attrangi Re?

Rinku wydaje się być bardzo szczęśliwa po tym, jak w końcu zjednoczyła się ze swoją miłością, dopóki nie ujawniono najbardziej szokującej części filmu. MS, najlepszy przyjaciel i psychiatra Vishu, informuje Vishu, że Sajjad nie istnieje.

Rinku cierpi na chorobę psychiczną po traumie śmierci rodziców, a Sajjad jest tylko wytworem jej wyobraźni. Vishu zdaje sobie sprawę, że Rinku wyobraża sobie siebie w historii miłosnej swoich rodziców, a Sajjad jest w rzeczywistości jej ojcem.

MS sugeruje, że Vishu nie powinna kłaść prawdy za jej wyobraźnią bezpośrednio na nią, ponieważ może to spowodować dalszy uraz i powinno uświadomić jej to przez jakiś czas, jednocześnie zmuszając ją do ciągłego przyjmowania leków.

Wisznu odzyskuje więc nadzieję na zdobycie miłości i stara się pomóc w leczeniu jego zaburzenia.

Wyjaśnienie zakończenia Atangi Re: Czy Rinku i Vishu skończyli razem?

Po ujawnieniu prawdy o tożsamości Sajjada następuje szlak chaosu i rywalizacji pomiędzy wyimaginowanym Sajjadem a bardzo prawdziwym Vishu, próbującym zdobyć miłość Rinku.

Pod koniec Attrangi Re, Rinku uświadamia sobie, że czuje uczucia zarówno do Vishu, jak i Sajjada. Tak więc Vishu planuje swój ostatni ruch, prosząc go, by poślubił Sajjada i zostawił go na dobre.

Atangi Re
Scena z Atangi Re (Źródło zdjęcia: Disney + Hotstar)

W bardzo emocjonalnej końcowej scenie Attrangi Re rzeczywistość w końcu pojawia się przed oczami Rinku i zdaje sobie sprawę, że cała ich historia miłosna była kawałkiem jej wyobraźni. Widzi też przed oczami scenę śmierci rodziców.

Rinku w końcu widzi, jak Sajjad mówi jej, że w końcu znalazła kogoś, kto bardzo ją kocha i nie potrzebuje już Sajjada i na zawsze opuszcza jej wyobraźnię.

Vishu i Rinku spotykają się w pewnym momencie, kilka godzin po tym, jak mieli się rozwieść.

Recenzja Atangi Re: Czy powinniśmy to obejrzeć, czy pominąć?

Atangi Re to bardzo ambitny film z gwiazdorską obsadą i świetną muzyką.

AR Rahman nigdy nie przestaje sprawiać, że publiczność zakochuje się w swojej muzyce i kontynuuje to w Atrange Re.

Chociaż wszyscy aktorzy bardzo się starali o swoje role, jest jeden aktor, który kradnie show przez cały film. Dhanush przyćmiewa wszystkie akty i oczarowuje publiczność portretem tamilskiego lekarza, Vishu.

Jednak chociaż film zasługuje na wiele pochwał za wypróbowanie czegoś tak odmiennego, historia w wielu punktach staje się chaotyczna.

Attrangi Re miał okazję znacząco wpłynąć na świadomość zdrowia psychicznego w kraju, w którym dyskutowanie o tym wciąż jest tematem tabu.

Jednak złożony problem chorób psychicznych nie został potraktowany z należytą uwagą. Postać przyjaciela Vishu, MS, jest bardziej partnerem głównego bohatera niż psychiatrą.

Rozwój miłości Vishu i Rinku również wydaje się niedopracowany, co prowadzi do kilku chwil chaosu.

Niemniej jednak wszyscy zaangażowani w film zasługują na poklepanie po plecach za spróbowanie czegoś innego, co pokazuje, że hinduski przemysł filmowy stopniowo ewoluuje.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up