Peaky Blinders Sezon 6 – data premiery, fabuła, obsada i prognozy

31/10/2021 07:19

W tym artykule znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz na temat daty premiery sezonu 6 Peaky Blinders, fabuły, obsady i prognoz. Śledzimy rodzinę mafijną Shelby po I wojnie światowej w historycznym dramacie kryminalnym BBC „Peaky Blinders”, stworzonym przez Stevena Knighta. Serial, którego akcja rozgrywa się w Birmingham w Anglii, śledzi wzloty i upadki tytułowej rodziny przestępczej i jej charyzmatycznego przywódcy, Thomasa Shelby'ego. Serial, luźno oparty na gangu ulicznym z Birmingham o tej samej nazwie, został okrzyknięty jednym z najlepszych seriali kryminalnych XXI wieku i zyskał reputację kultową na całym świecie.

Kiedy „Peaky Blinders” po raz pierwszy wyemitowano 12 września 2013 r., zarówno krytycy, jak i widzowie zasalutowali mu, chwaląc wybitną rolę Cilliana Murphy'ego jako Thomasa „Tommy'ego” Shelby'ego oraz krzykliwą i pełną wdzięku historię. Od szóstego sezonu serial jest emitowany na BBC One, a teraz jest dostępny w Stanach Zjednoczonych na Netflix. Musisz spodziewać się powrotu serialu po dramatycznym obrocie wydarzeń w finale piątego sezonu, gdy zbliża się szósty odcinek. Co do tej pory wiemy o szóstym sezonie „Peaky Blinders”?

Peaky Blinders Sezon 6 – data premiery

Premiera piątego sezonu „Peaky Blinders” w serwisie Netflix w całości miała miejsce 4 października. W okresie od 25 sierpnia do 22 września br. na BBC One wyemitowano piąty sezon, w którym jest sześć odcinków, z których każdy trwa od 56 do 65 minut.

Według Stevena Knighta, twórcy serialu, odbędzie się szósty sezon i zasugerował, że może być również siódmy sezon. Po ogłoszeniu, że szósty sezon będzie ostatnim z serii 18 stycznia 2021 r., Steven Knight wspomniał o możliwym filmie fabularnym lub serialu spin-off, co potwierdził 19 stycznia. Po tym, jak Steven Knight potwierdził istnienie filmu w październiku 2021 r., Variety poinformowało, że produkcja została zaplanowana na 2023 r.

Wybuch epidemii Covid-19 zmusił do anulowania zdjęć do sezonu 6, którego rozpoczęcie zaplanowano na marzec 2020 r. 18 stycznia 2021 r. filmowanie rozpoczęło się pod ścisłymi środkami ostrożności przeciwko pandemii. Szósty sezon Game of Thrones zakończył się 28 maja 2021 roku. Reżyser Anthony Byrne ujawnił we wrześniu 2021 roku, że edycja szóstego sezonu została zakończona. Poprzednie pięć sezonów miało format sześciu odcinków, więc szósty sezon prawdopodobnie pójdzie w ich ślady. Oczekuje się, że szósty sezon „Peaky Blinders” będzie dostępny w serwisie Netflix w drugim kwartale 2022 r., po wyemitowaniu na BBC One w pierwszym kwartale 2022 r., o ile pokazy postprodukcyjne zostaną ukończone w tym czasie.

Obsada Peaky Blinders sezonu 6: Kto może być jego częścią?

Z wyjątkiem Benjamina Zephaniaha jako Jeremiaha „Jimmy'ego” Jesusa, wszyscy główni bohaterowie Peaky Blinders powrócą w sezonie 6, w tym Cillian Murphy jako Thomas „Tommy” Shelby, Paul Anderson jako Arthur Shelby Jr i Sophie Rundle jako Ada Thorne. . W szóstym sezonie powróci Kate Phillips (Linda Shelby), Harry Kirton (Finn Shelby), Natasha O'Keeffe (Lizzie Shelby), Packy Lee (Johnny Dogs), Finn Cole (Michael Gray), Anya Taylor-Joy (Gina). ). Gray) i Tom Hardy (Alfie Solomons). Inną możliwością jest powrót oryginalnej obsady, w skład której wchodzą Daryl McCormack (Isiah Jesus), Emmett J. Scanlan (Billy Grade) i Neil Maskell (Winston Churchill).

Kilku nowych graczy dołączy do obsady podczas szóstego sezonu serialu. W bliżej nieokreślonych rolach zagrają Conrad Khan („Czarne lustro”), James Frecheville („Królestwo zwierząt”), Rebecca Keatley i Amber Anderson („Emma”). W nadchodzącym sezonie pojawi się także Stephen Graham („Line of Duty”). Sezon 6 przyniesie również serię występów i powracających postaci.

W obsadzie sezonu 6 pojawią się również pewne zmiany, w tym odejście niektórych znajomych twarzy. 16 kwietnia 2021 roku aktorka Helen McCrory, która grała Elżbietę „Polly” Grey, zmarła na raka piersi. Role Polly mogą, ale nie muszą zostać ukończone przed śmiercią Helen, ale to dopiero się okaże. Po śmierci w piątym sezonie Jack Rowan (Bonnie Gold), Aidan Gillen (Aberama Gold) i Kingsley Ben-Adir (Pułkownik Ben Younger) raczej nie powrócą. Nie będzie więcej występów Charliego Murphy'ego (Jessie Eden).

Fabuła: Co to jest?

Życie Shelby zostaje wywrócone do góry nogami w finale piątego sezonu. Po wyrzuceniu z pracy za sugerowanie reorganizacji biznesu Shelby, Michael wypowiada wojnę Tommy'emu. Ciocia Polly jest zmuszona do rezygnacji po incydentach. Finn pluje na Billy'ego Grade'a na temat zamiaru Tommy'ego zabicia Mosleya. Podczas protestu ludzie Tommy'ego giną, co powoduje fiasko przygotowań. Kiedy Tommy widzi sukces protestu Mosleya, śmieje się głośno. Tommy krzyczy, przygotowując się do strzelenia sobie w głowę następnego ranka.

Dlatego fani mają nadzieję, że nadchodzący szósty sezon pozwoli im ruszyć dalej po szokującym ujawnieniu zamiaru Tommy'ego, by zakończyć swoje życie. Tommy przechodzi obecnie trudny okres, ponieważ musi stawić czoła opozycji ze wszystkich stron. Sezon 6 mógłby przyjrzeć się bliżej zdrajcy Tommy'ego, który zakończył sezon 5. Dodatkowo zobaczymy więcej Giny i jej rodziny. Zbliża się także II wojna światowa i pierwsze oznaki konfliktu zaczynają być odczuwalne w Anglii. Na życie i cele Tommy'ego i jego towarzyszy prawdopodobnie wpłynie ich przedwojenna sytuacja.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up