One Piece, odcinek 1010: Zoro pokonuje Apoo, pojawia się dżin Choppera i nie tylko

2 lata ago

One Piece Episode 1010: Zoro pokonuje Apoo, pojawia się dżin Choppera i nie tylko...

One Piece Episode 1010 został oficjalnie wydany w sobotę, 12 lutego. Odcinek przyniósł ze sobą sceny, na które czekało wielu fanów mangi.

Chociaż tempo jest zawsze problemem w adaptacji Onigashima Raid, odcinek 1010 One Piece miał kilka ekscytujących momentów, które zachwyciły widzów.

Na szczególną uwagę zasługuje wybór anime, aby rozszerzyć sceny podróżnicze Law i Kid widziane w mandze, które zostały zrobione ze świetnym efektem. Zoro zachwycił także widzów w odcinku One Piece 1010, a szczególnie jedna scena wydawała się zadziwić prawie wszystkich widzów.

Końcowa rozgrywka królowej i poświęcenie prawa to najważniejsze punkty odcinka 1010.

Pierwszy akt odcinka 1010 One Piece zaczyna się od tego, że Law przedziera się przez zamek Onigashima, atakując wrogów z lewej i prawej strony. Jednak zanim to zobaczą, fani widzą stylizowaną falę głosu Corazona, wołającą do Lawa. Zmieszane z retrospekcjami, które przechodzą przez historię dwóch postaci i ich wzajemne relacje.

Te sceny toczą się dalej, gdy Law walczy z wrogami i zbliża się do niebieskiego Poneglypha w zamku Kaido. Law wyciąga rękę i dotyka Poneglyph, po czym przerywnik pokazuje, jak Law wyznaje swoje prawdziwe imię (Trafalgar D. Water Law) Nico Robin. Podczas gdy scena była w mandze, odcinek 1010 One Piece potwierdza, że ​​rozmowa ma miejsce w Wano.

Po przezwyciężeniu początkowego szoku związanego z pełnym imieniem Law Robin wyznaje, że nie ma pojęcia, co to oznacza, ale chciałaby się dowiedzieć. Następnie potwierdzają się nawzajem, że Poneglyphs Road i pokonanie Yonko to jedyny sposób, aby się dowiedzieć, kończąc retrospekcję.

Na Onigashima Prawo ubolewa nad znalezieniem niebieskiego Poneglyph zamiast czerwonego Poneglyph. Następnie fala Serca pojawia się ponownie, powtarzając jego słynny cytat, że ludzie z D są w niektórych miejscach nazywani wrogami Boga. Kiedy to mówisz, kształt fali zmienia twój obszar rdzenia zgodnie ze słowami i wyrażeniami, które mówi Serce.

Nagle fala staje się gwałtowna, a muzyka ciemna, gdy słyszymy jęki dziecka Prawa lamentującego nad śmiercią Corazona. Ciąg dalszy ujęć retrospekcji Lawa, tym razem ze scenami z Flevance. Pod koniec retrospekcji współczesne prawo mówi Corazonowi, że nawet po tak długim czasie nadal chce wiedzieć, dlaczego jego dziedzictwo doprowadziło do tak burzliwego życia.

Wyblakła do czerni karta tytułowa odcinka 1010 One Piece, oficjalnie zatytułowana „Wyeliminuj Ice Oni! Ognista przejażdżka Choppera! Odcinek 1010 One Piece pokazuje, że na ziemi panuje absolutny chaos. Ice Oni nadal się rozprzestrzenia, Queen wciąż strzela kulami, a Apoo wciąż ucieka z antidotum.

Gdy Zoro goni Apoo i krzyczy na niego, Queen wykrzykuje, że sytuacja jest zabawna i zaskakująca. Apoo prosi Zoro i X Drake'a, aby przestali go ścigać, co skłania ich do biegu w jego kierunku, podczas gdy Apoo narzeka na dwóch na jednego.

Królowa żartobliwie przypomina Apoo, że jeśli zgubi antidotum, zostanie ścięty. Apoo odpowiada przeklinając Queen. Patrząc na antidotum mówiące, że musi coś zrobić, Chopper pokazuje, jak zaraża się wirusem Ice Oni w prawym ramieniu.

Gdy Brook wpada w panikę, Chopper zaczyna myśleć o tym, co może zrobić, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Zdając sobie sprawę, że temperatura ciała jest głównym problemem, prosi Brooka, aby rozpalił ogień i ogrzał go nim.

One Piece Odcinek 1010: Zakończenie na dachu i pochwy kontra Kaido.

Przechodząc w drodze na dach, Big Mom pojawia się na Live Floor i przyciąga uwagę wszystkich. Jednak zanim wyjdzie poza jego wygląd, odcinek 1010 One Piece zmienia perspektywę i pokazuje Kida i Killera, którzy również przedzierają się przez zamek jako Law.

W przeciwieństwie do Lawa, ci dwaj mężczyźni nie szukają czegoś specjalnie i chcą tylko zebrać broń. Podczas tej sceny anime dodaje statyczny filtr elektromagnetyczny, aby podkreślić moce Lawa i ich użycie. Ta technika jest bardzo skuteczna, ponieważ wciąga widzów w scenę i pokazuje moc umiejętności dziecka.

Po zebraniu naprawdę śmiesznej ilości metalu, Dzieciak używa go, aby szybko pokonać kilku Piratów Bestii i ich przywódcę, Pokera. Poza dobrą animacją i efektywnym rozwojem Kid, to spotkanie nie ma większego znaczenia. Po pokonaniu Pokera Kid pyta Killera, czy ma wystarczająco dużo metalu, na co Killer odpowiada, że ​​im więcej, tym lepiej, gdy Kaido jest twoim wrogiem.

Zmieniając perspektywy i stojąc na dachu Kopuły Czaszki, One Piece Episode 1010 zawiera zakończenie Akazaya Dziewiątki przeciwko Kaido. Dogstorm i Cat Viper przystępują do ofensywy, jednocześnie atakując Kaido, który z łatwością blokuje ich ataki. Kaido mówi Pochwom, aby przestali, mówiąc, że ma ich dość, gdy planuje atak.

Kin'emon gromadzi swoje wojska, najpierw prowokując Denjiro do ataku, mówiąc, że byłby zbyt zawstydzony, by stawić czoła Odenowi na śmierć bez głowy Kaido. Pozostałe Pochwasy idą w ich ślady, podczas gdy Kin'emon mówi Kaido, że od śmierci Odena chcą tylko zemsty. Kin'emon mówi dalej, że nie umrą, zanim go zabiją, co skłoniło Yonko do rozpoczęcia ataku, mówiąc Kin'emonowi, żeby się zamknął.

Piorun uderza w kanabo Kaido, powodując wybuch wszystkich strąków. Kin'emon ponownie pędzi w kierunku Kaido, ale zostaje uderzony w twarz atakiem. Gdy Kin'emon dochodzi do siebie po ataku, płacze i przypomina sobie egzekucję Odena i późniejsze działania Akazayi. Wracając do teraźniejszości, ląduje, gdy zbliża się do niego Kaido.

Jeden po drugim, inne Pochwy wstają i stają między Kaido a ich przywódcą, mówiąc mu, aby został z tyłu, podczas gdy oni zaatakują pierwsi. Pozostawiając Kin'emonowi rozkaz pełnego ataku, pozostali Akazaya otaczają Kaido. Wielokrotnie wymachując swoim kanabo na ziemię, Kaido rozbija sufit i każdą kapsułę wokół siebie.

Kin'emon krzyczy na Kaido, by przestał, a Yonko robi to, gdy rozlegają się krzyki pokonanych Pochwów. Izou wypowiada imię Kiku, gdy patrzy na swoje odcięte ramię, pokazując mu niebezpiecznie bliski upadku z sufitu. Kiedy zaczyna pędzić do Kaido, perspektywa zmienia się z walki Kin'emona na Live Floor.

Big Mom biegnie po Live Floor z pełną prędkością, powodując, że Zoro przyjmuje postawę bojową. Dwaj mężczyźni patrzą na siebie, gdy przechodzi, ale żaden z nich nie przejmuje inicjatywy. Odchodząc, Duża Mama mówi wszystkim, że nie ma ochoty walczyć i po prostu chce iść tam, gdzie jest Kaido, gdy zbliża się do dachu.

Perspektywa szybko zmienia się tam iz powrotem między wspinaczką Big Mom a dachem, na którym walczą Kin'emon i Kaido. Kaido pokonuje Kin'emona, rozbija podłogę w suficie i uderza Kiku w ramię z Live Floor, które Big Mama mija w drodze na górę.

One Piece Odcinek 1010: Wściekły Zoro

Patrząc na to, gdzie Big Mama właśnie przeszła przez dach, Zoro mówi, że musi iść zobaczyć się z Kaido, zanim coś wpadnie mu w oko. Robin widzi także odcięte ramię Kikunojo spadające na ziemię.

Po wylądowaniu zbliża się Zoro, wyraźnie zrozpaczony tą rewelacją. Queen stara się ożywić Live Floor po zmroku po pojawieniu się Dużej Mamy.

Apoo przeklina Wielką Mamę za to, że nie zrobiła sceny, z której mogła uciec, zanim przeklina Queen po tym, jak ich prześladowcy wznowili polowanie. Tymczasem Brook rozpala ogień, o który poprosił Chopper, co pozwala mu potwierdzić swoją hipotezę o upale i wirusie. Zabierając Brooka, mówi, że wie, jak wyleczyć wirusa i udaje się w nieznane miejsce.

Zoro w końcu dotarł do miejsca, w którym odpadło ramię Kikunojo, potwierdzając, że to jego i skłaniając Zoro do przypomnienia sobie czasu spędzonego razem. Zdając sobie sprawę, że to ręka Okiku, obszar wokół Zoro staje się prawie czarno-biały, podczas gdy szary filtr zostaje umieszczony na tym, co pozostało z koloru. To bardzo dobrze zrobione, co jeszcze bardziej podkreśla niepokój i rozłączanie, którego doświadcza Zoro w tym momencie.

Patrząc na ramię Kiku, Zoro zaczyna skupiać się na wszystkim, co dzieje się wokół niego. Królowa rozkoszuje się chaosem, który stworzyła, podczas gdy Hyogoro bezskutecznie błaga o stary przyjaciel opamięta się. Co jakiś czas pokazywane są ujęcia i retrospekcje różnych samurajów i piratów bestii, walczących i przemieniających się w lodowe oni.

Gdy Zoro chwyta swój miecz i zamyka oczy, na ekranie powraca kolor. Zaczyna odchodzić od ramienia Kiku, bezlitośnie mordując lodowe oni Samurajów i Piratów Bestii. Apoo zauważa upór Zoro, zanim zostanie popchnięty przez X Drake'a, który prosi Zoro o wsparcie, ale zostaje zignorowany.

X Drake nadal woła do Zoro, nie otrzymując odpowiedzi, po czym wyraźnie przestraszył się zachowaniem Zoro. Apoo po raz kolejny zdaje sobie sprawę z niesprawiedliwości dwóch na jednego, zakładając, że Zoro się zgadza. Tymczasem Zoro chowa miecze i kuca, chwytając Wado Ichimonji.

W olśniewającej, błyskawicznej scenie dym wokół ciała Zoro tworzy sylwetkę lwa w powietrzu. Nagle perspektywa przeskakuje do miejsca, w którym znajduje się Apoo, skąd widać emanującą piękną zieloną aurę w kształcie lwa. Pozornie niewidzialny lub nieświadomy Apoo, po raz kolejny żartobliwie woła Zoro.

Słomkowy Kapelusz pędzi w kierunku Apoo, zielonej aury widzianej wcześniej, teraz odbijającej się od okularów Apoo, tym razem w postaci zwierzęcej czaszki. Gdy Zoro zbliża się do dystansu, zielona aura wystrzeliwuje z jego twarzy i nagle wyciąga miecz z pochwy.

Apoo mówi jej, że prawie ją przestraszył, gdy jej okulary nieoczekiwanie pękają. Gdy Zoro chowa swój miecz, rana na ciele Apoo staje się bardzo wyraźna, natychmiastowo czyniąc go nieprzytomnym. Zoro doskonale łapie antidotum na Ice Oni z powietrza, zanim poda je Chopperowi.

Pyta Choppera, czy może pozwolić mu mówić i nie umrze, mówiąc, że nie ma czasu na tę grę. W wzruszającym momencie Chopper mówi mu, że ma wszystko pod kontrolą, co powoduje, że Zoro z całego serca gratuluje Chopperowi.

Ogłaszając to na całym piętrze Live, Chopper ujawnia, że ​​ogień powstrzyma rozprzestrzenianie się wirusa Ice Oni. Marszcząc brwi i wyglądając bardzo poważnie, Chopper obiecuje, że wyprodukuje wystarczającą ilość przeciwciał dla wszystkich, podczas gdy ścieżka dźwiękowa rośnie.

W ostatniej minucie odcinka One Piece 1010, Luffy, Jinbe i Sanji są widziani, jak wspinają się po schodach zamku i walczą z wrogami. Nagle Sanji słyszy głosy kobiety i mężczyzny, gdy w jego głowie rozgrywa się wyimaginowana scena.

Kobieta wydaje się być w niebezpieczeństwie wykorzystania, przez co Sanji zatrzymał się na swoich śladach. W końcowej scenie odcinka One Piece 1010, oczy Sanjiego zaczynają się zwężać, gdy bardzo poważnie traktuje to, co słyszy.

One Piece Odcinek 1010: Podsumowanie

Podczas gdy tempo jest nadal głównym problemem anime, odcinek 1010 One Piece przynajmniej daje fanom wspaniałe chwile, aby to nadrobić. Odcinek 1010 również bardzo starannie wybrał swoje ekskluzywne dodatki i rozszerzenia anime, z których wszystkie służą ulepszeniu odcinka.

Ponieważ kilka różnych części uderza w sufit, odcinek 1010 One Piece oznacza początek ostatnich chwil przed ujawnieniem przybyszów. Chociaż niektóre wydarzenia jeszcze się nie wydarzyły, jasne jest, że „Roof Piece”, jak potocznie nazywają go fani mangi, nie jest zbyt odległy.

Ne manquez pas de vous au courant de toutes les nouvelles dotyczące 1010 odcinka One Piece, l'anime, le manga, le cinéma et les movies d'action au fur et à mesure que que progresse l'année du 25e anniversaire de the Serie .

Powiązane posty

Go up