Jaka jest prawda za blizną Tanjiro? Dlaczego to się zmienia? i jakie są moce Znaku Zabójcy Demonów?

14/02/2022 19:19

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba od samego początku cieszy się popularnością wśród fanów ze względu na świetną oprawę wizualną i wciągającą fabułę. Jednym z najczęstszych pytań w umysłach fanów jest to, w jaki sposób Taniro dostał swoją bliznę w anime Demon Slayer?

Jak wszyscy wiedzą, Tanjiro Kamado jest głównym bohaterem serii anime i jest najbardziej centralną postacią w serii anime.

Jego życie wywróciło się do góry nogami, gdy pewnego dnia cała jego rodzina została zabita przez króla demonów Muzana Kibutsujiego, a jego siostra Nezuko zamieniła się w demona. Tanjiro jakoś przeżył i przysiągł chronić swoją siostrę Nezuko i dołączyć do pogromcy demonów Ciało chroniące ludzkość przed tymi Demonami.

Załóżmy, że szukasz odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób Tanjiro ma bliznę na czole w Demon Slayer i dlaczego jego blizna zmieniała kształt z każdym sezonem. W takim przypadku udało ci się wylądować na właściwej stronie, jak w tym artykule; wyjaśnimy, w jaki sposób Tanjiro ma bliznę na czole i jak jego blizna zmienia kształt od czasu do czasu. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, jak Taniro zdobył swoją bliznę?

Kiedy Tanjiro poznał ojca Senjuro i Rengoku, Shinjuro, in Demon Slayer Entertainment District Odcinek 1 stycznia ojciec Kyojuro Rengoku, Shinjuro, były Płomienny Hashira, zaatakował Tanjiro i nazwał go posiadaczem legendarnej Techniki Słonecznego Oddychania, z której wywodzą się wszystkie inne techniki oddychania.

Kyojuro myślał, że Tanjiro był nosicielem technik oddychania Słońca, najpotężniejszej techniki oddychania w serii anime. Seria oddechów była wcześniej używana przez Yoriichi Tsugikuni, która również miała bliznę podobną do Tanjiro.

Opierając się na tym fakcie, Shinjuro założył, że Tanjiro był jednym z potomków Yoriichi i że jest także nosicielem oddechu słońca.

Kiedy Senjuro zapytał Tanjiro o bliznę w tym samym odcinku, czy to naprawdę znamię? Tanjiro odpowiedział, że to nie jest znamię.

Otrzymał ten znak, gdy próbował ochronić swojego brata Takeo, przewracając piecyk iw rezultacie otrzymał ten znak.

Tak więc, technicznie rzecz biorąc, Tanjiro dostał tę bliznę jako oparzenie, gdy próbował bronić swojego brata, gdy spadł piecyk, więc nie było to znamię dla Tanjiro. Ale dla Yoriichi Tsugikuni, jednego z najpotężniejszych Zabójców Demonów, który pokonał Muzana, jego blizna była niczym znamię.

Brat Tanjiro, Takeo
Brat Tanjiro, Takeo-Tanjiro, dostał bliznę, ratując brata przed gorącym piecykiem (Via Funimation)

Dlaczego blizna Tanjiro zmieniła się w Demon Slayer?

Blizna Tanjiro w anime Demon Slayer zmienia się w całej serii. Kiedy po raz pierwszy dostał bliznę, to był przypadek, ponieważ chciał uratować swojego młodszego brata z pieca. Później, kiedy rozpoczął się trening korpusu członka Zabójcy Demonów, a Sakonji go szkolił, jego blizna z tego czasu zaczęła rosnąć na jego czole.

w ostatnim odcinku z Zabójcy Demonów, gdzie Tanjiro walczył z Gyotaro, ponownie obudził znak Zabójcy Demonów i bliznę, którą widzieliśmy, rosnącą na jego twarzy. Po walce wrócił do swojej pierwotnej formy.

Tanjiro wcześniej również budzi moc. z znak zabójcy demonów w kilku przypadkach, jeden przeciwko Ruiemu i jeden przeciwko Akazie w ścieżce Mugen Train.

Z marką Demon Slayer wiąże się kilka historii. Po pierwsze, znak ten jest aktywowany tylko dla Zabójców Demonów, którzy stanęli w obliczu zagrażających życiu sytuacji, gdy tętno przekraczało 200 uderzeń na minutę i temperatura ciała 39 stopni Celsjusza.

Ta blizna daje Zabójcy Demonów niezwykłe moce. Te moce są zbyt zabójcze niż jakikolwiek Demon z Dwunastu Kizuki (z wyjątkiem Muzana i Upper Demon Moon 1 Kokushibo)

Tanjiro aktywował ten znak pogromcy demonów, gdy walczył z Rui, jednym z niższych demonów księżyca, także w walce z Akazą i wreszcie w okręgu rozrywkowym przeciwko walce z Gyutaro. Tutaj Tanjiro nie tylko aktywował znak, ale także zdołał odciąć Gyutaro mocą znaku Zabójcy Demonów.

W ostatniej walce z Gyutaro, widzieliśmy, że ostrze Tanjiro stało się szkarłatno-czerwone, co było jedynym powodem, dla którego Tanjiro mógł pokonać zdolności szybkiego odradzania się Gyutaro i odciąć mu głowę.

tanjirou kamado
Tanjiro Kamado w Demon Slayer (Credit Funimation)

Jak zmieniła się blizna Tanjiro w Demon Slayer?

Początkowo Tanjiro dostał bliznę przez przypadek, gdy próbował uratować swojego brata Takeo przed spadającym gorącym piecykiem.

Tanjiro aktywował znak Zabójcy Demonów podczas walki z Hand Demonem. Później, podczas walki z Ruim, użył Hinokami Kagura przez kilka sekund i aktywował bliznę.

Znacznie później, w walce z Upper Demon 3, Akaza Tanjiro ponownie aktywował swój znak pogromcy demonów. I na koniec, w ostatnim odcinku dzielnicy rozrywkowej, podczas walki z Upper Demon 6 Gyutaro, w pełni aktywował znak Demon Slayer, gdzie jego Nichirin Blade zmieniło kolor na szkarłatno-czerwony i odcięło głowę Gyutaro mocami marki Demon Slayer.

Klątwa Tanjiro nie była znamię, jak w przypadku Yoriichi. Ale jedno było pewne, że było to bezpośrednio związane z Oddychaniem Słońca, ponieważ Yoriichi, który był bliskim przyjacielem rodziny Tanjiro, nauczył swoją rodzinę ceremonialnego tańca znanego jako Hinokami Kagura.

Odblokowanie Znaków Zabójcy Demonów następuje w trzech warunkach.

  1. Demon Slayer musiał przechodzić przez sytuacje zagrażające życiu, takie jak tętno powyżej 200 uderzeń na minutę i temperatura ciała 39 stopni Celsjusza.
  2. Użytkownik musi być spokrewniony z użytkownikiem Oddychania Słońca, co miało miejsce właśnie w przypadku Tanjiro i podczas jego walki z Gyutaro, kiedy prawie stanął w obliczu zagrażających życiu okoliczności, które spowodowały aktywację jego Znaku Zabójcy Demonów.

Jaka jest moc Znaku Zabójcy Demonów?

Ze znakiem Zabójcy Demonów powiązane są trzy moce: Ktokolwiek najpierw aktywuje znak Zabójcy Demonów, jego ostrze Nichirin zmienia kolor na szkarłatno-czerwony, co jest ulepszoną umiejętnością, która ogranicza moc regeneracji demona, gdy przebija się przez Liść Nichirin.

Na przykład Tanjiro użył tej mocy, by zabić głowę Gyutaro w Odcinek 10 łuku dzielnicy rozrywkowej.

Znak Demon Slayer daje również użytkownikowi nadludzką szybkość, siłę i ulepszone techniki oddychania, wykraczające poza normalne style oddychania.

Na przykład, w przypadku Tanjiro, użył mocy Techniki Słonecznego Oddychania Hinokami Kagura, aby pokonać Gyutaro.

Gdy znak Zabójcy Demonów jest aktywowany, użytkownik zyskuje moce ze świata zewnętrznego, zwiększając siłę mięśni, przepływ krwi w stawach i hiper-świadomość. Korzystając z tego, użytkownik może łatwo śledzić ruchy Demonów i kontratakować. (Do tej pory nie widzieliśmy tego w akcji w serii Demon Slayer Anime)

Znak Zabójcy Demonów Tanjiro
Znak Zabójcy Demonów Tanjiro (Cr: Funimation)

Czy jest jakiś minus mocy Marka Zabójcy Demonów?

Istnieją pewne wady mocy Znaków Zabójcy Demonów, ale żadna z nich nie okazała się prawdziwa.

Ogłoszono Kokushibo, Nadrzędnego Diabła Luny 1 podczas jego walki z Kamiennym Pętnikiem Hashira Gyomei Himejima i Mist Hashira Muichiro Tokito, Kokushibo powiedział, że znak Zabójcy Demonów jest przekleństwem.

Ta technika wywiera presję na twoje ciało, aby uzyskać większą siłę, a czasami działa przeciwnie na Hashira lub osobę stosującą tę technikę. Historia mówi, że żadna osoba, która odblokowała znak Zabójcy Demonów, nie przeżyła więcej niż 25 lat.

Ale stwierdzenia Kokushibo nie wydają się być prawdziwe z komercyjnego punktu widzenia. istotne, ponieważ jest bratem Kokushibo. Yoriichi Tsugikuni kto był użytkownikiem techniki Słonecznego Oddychania, z której wywodzą się inne techniki oddychania, aktywował jego Demon Slayer zaznacza się przed 25 rokiem życia, a on dożył 85 lat, więc stwierdzenie Kokushibo nie jest poprawne.

Yoriichi w Zabójcy demonów
Yoriichi w Demon Slayer (Zdjęcie Cr: CBR)

Czy Tanjiro Kamado przewyższy Yoriichi w Demon Slayer?

Tak! Tandżirou przewyższy Yoriichiego, ponieważ będzie idealnym użytkownikiem dla nich obu Oddychanie słoneczne i technika oddychania w wodzie.

więcej go Wersja Tanjirou Króla Demonów Jest najsilniejszą i najpotężniejszą postacią w całym uniwersum Demon Slayer. Można więc bezpiecznie założyć, że Tanjiro z pewnością przewyższy Yoriichi.

Jakich innych zastosowań oprócz Tanjiro Yoriichi aktywował swój Znak Zabójcy Demonów?

Z przyjemnością dowiesz się, że niektórzy inni Hashirowie również aktywowali znak Demon Slayer w serii anime.

Są to Kokushibo aka Michikatsu Tsukiguni (brat Yorrichi), Stone Piller Hashira Gyomei Himejima, The Mist Hashira Muichiro Tokito, The Snake Hashira Obanai Iguro, The Wind Hashira Sanemi Shinazugawa, The Water Hashira Giyu Tomioka i The Love Hashira Mitsuri. (zauważył Kimetsu No Yaiba Fandom)

Wszyscy Hashira w Zabójcy Demonów
Wszystkie Hashiry w Demon Slayer (Źródło zdjęcia: Distractify)

Powiązane posty

Go up