Czarna Koniczyna Manga dobiegnie końca

27/02/2022 14:31

Czy Black Clover Manga się skończy?

Czarna koniczyna autorstwa pisarki Yuki Tabata została ponownie zjednoczona jako seria manga 16 lutego 2015 roku i od tego czasu seria zyskała tyle miłości, że doczekała się również adaptacji anime, ale czy to się skończy? Historia Czarnej Koniczyny kręci się wokół ukazania życia naszej ukochanej bohaterki, Asty, która urodziła się bez magii. W świecie, w którym magiczne moce lub ludzie z Maną są dość powszechne, nasza główna postać urodziła się bez Many. Nawet z tymi przeszkodami na swojej drodze, Asta jest zdeterminowany, aby zostać Witch Kingiem z Clover Kingdom.

W dniu selekcji grimuarów Asta wychodzi z pustymi rękami, gdy Yuno, jego najlepszy przyjaciel i zaprzysiężony rywal, otrzymuje grimuar z czterolistną koniczyną. To pokazuje, że Yuno jest wybrańcem, którego pokochała Mana. Mimo to nasz główny bohater nie był gotowy do wycofania się i w końcu otrzymał swój grimuar. Ale w szeregach Asta miała rzadki i niewidzialny grymuar, pięciolistny grymuar. Tak jak czterolistne grymuary są uważane za legendarny przedmiot wywołujący miłość, tak piąty liść jest uważany za pierwsze wezwanie do diabła.

Seria manga została zaadaptowana do anime w 2017 roku i wyemitowana od 3 października 2017 do 30 marca 2021.

Czy manga Czarnej Koniczyny się skończy?

W późniejszych rozdziałach Czarnej Koniczyny widzieliśmy wskrzeszonego demona Lucyfero z zaledwie 50% swojej mocy i gotowym do zniszczenia całego świata. Właśnie wtedy wszyscy kapitanowie Magicznych Rycerzy Clover Kingdom pojawiają się przed nim, tworząc barykadę między nim a Astą, która stanowi potencjalne zagrożenie dla Króla Demonów.

Ale rzeczy nie trwają długo, ponieważ Lucyfer przechodzi przez nie wszystkie bez wzdrygnięcia się, a nawet udaje mu się zadać śmiertelny cios Aście. Na szczęście dla naszego bohatera, jego przyjaciel Yuno, który jest teraz właścicielem dwóch grimuarów, przybywa, aby uratować jego i Mereoleony Vermillion. Ale sprawy nie pozostają takie, jakie są, ponieważ Mereoleona osiąga swój limit i zostaje pokonana, podczas gdy Yuno wciąż nie jest w stanie wyrządzić żadnych szkód Lucyfero.

W miksie jest też wicekapitan Black Bulls Nacht, który dobrze walczy z Lucifero. Ale kiedy Król Demonów zadaje śmiertelny cios Nachtowi, widzimy powrót Yami Sukehiro po tym, jak został wskrzeszony przez Vanessę i Greya.

Gdy Yami w końcu wrócił do akcji, kapitan i wicekapitan Black Bulls odkładają na bok dawne różnice i łączą siły, aby pokonać Lucyfero. Chroniąc Zorę i Nero podczas bitwy, Yami i Nacht uwalniają strefy many i zamieniają je w magiczną unię o nazwie „Cień × Mroczna magia: Plac zabaw dla dzieci”.

Ta magia tworzy cały obszar cieni, który uzupełnia mroczną magię, czyniąc i tak już silne umiejętności Yami jeszcze silniejszymi. Gdy bitwa trwa, po długiej serii prób widzimy, że Yami w końcu jest w stanie zadać Lucifero obrażenia. Widząc, jak ludzie mu się przeciwstawili, a nawet poszli go skrzywdzić, teraz upokorzony Król Demonów postanawia zaatakować ludzi.

Wraz ze wzrostem many Lucyfero przechodzi kolejną transformację i twierdzi, że zgładził wszystkich ludzi na planecie. Tymczasem Asta i Yuno zbierają siły, by wstać i walczyć u boku Yami i Nachta.

Do tej pory Black Clover doczekało się 324 rozdziałów od czasu premiery w lutym 2015 roku. Rozdziały zgromadziły do ​​tej pory łącznie 31 tomów, a wraz z rozwojem fabuły można powiedzieć, że manga nigdy się nie kończy, nie na krótką metę.

Asta i Yuno przysięgają, że zostaną Królem Wiedźm.

Tak, w tym tygodniu nie otrzymaliśmy żadnych nowych rozdziałów, ponieważ autorzy mieli przerwę. Ale to nie jest znak, że autorzy kończą mangową serię. Black Clover od przyszłego miesiąca będzie przynosić nowy rozdział.

W uniwersum Czarnej Koniczyny wciąż jest kilka nowych miejsc do odkrycia, w tym ojczyzna Yami, która najwyraźniej jest daleko. Ponadto wciąż musimy dowiedzieć się więcej o krasnoludach, ponieważ Charmy wydaje się być pół człowiekiem, pół krasnoludem. Ponadto, ponieważ wiele postaci, takich jak Magna i Gray, dopiero teraz pokazało swój potencjał, oznacza to, że wciąż jest od nich wiele do zobaczenia. Biorąc więc pod uwagę wszystkie możliwe wątki do naśladowania i pytania, na które należy odpowiedzieć, wydaje się, że Black Clover nie skończy się w najbliższym czasie.

Gdzie oglądać i czytać Czarną Koniczynę?

Możesz oglądać anime Black Clover na platformach streamingowych, takich jak Netflix, Hulu, Crunchyroll i wielu innych. Możesz także przeczytać rozdział o mandze Black Clover na oficjalnej stronie Viz Media i oficjalnej aplikacji Shonen Jump.

Powiązane posty

Go up