WhatsApp po raz kolejny wraca do nowych warunków

01/06/2021 19:42

Dobra wiadomość dla użytkowników WhatsApp ! Chociaż Facebook zapowiadał, że różne funkcje zostaną zablokowane dla wszystkich użytkowników, którzy nie zgodzili się na aktualizację warunków korzystania z jego aplikacji na swoim smartfonie, ostatecznie tak się nie stanie.

Przypominamy, że użytkownicy mieli czas do 15 maja na nowe warunki korzystania z wiadomości błyskawicznych. Po tej dacie WhatsApp ogłosił, że korzystanie z jego platformy będzie stopniowo ograniczane do użytkowników, którzy ich nie zaakceptowali ...

Kredyty z Pixabay

Cienko zawoalowana groźba… ale taka, którą Facebook postanowił pokonać nie aplikuj w sumie.

Jakie są te słynne warunki?

Przypominamy, że w styczniu zeszłego roku WhatsApp ogłosił poważną aktualizację warunków użytkowania. Serwis wskazał wówczas, że od 15 maja 2021 r. Pewne dane „zbierane” przez aplikację będą udostępniane Facebookowi.

Użytkownicy natychmiast wyrazili sprzeciw, wierząc, że te nowe warunki użytkowania mogą stanowić zagrożenie dla ich danych osobowych, a tym samym dla poszanowania ich prywatności.

Wiadomość została bardzo źle odebrana, ponieważ firma-matka kuriera również zagroziła nałożeniem ograniczeń użytkowania na tych, którzy odmówili zaakceptowania tych nowych warunków.

WhatsApp zmienia taktykę!

Chociaż wydawało się, że WhatsApp jest nieelastyczny, usługa ostatecznie zdecydowała się usunąć ograniczenia. W rzeczywistości, przy dzisiejszej konkurencji, wielu użytkowników nie waha się skorzystać z innych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych, zamiast poddawać się zagrożeniom ze strony Facebooka i WhatsApp. Zebraliśmy również listę różnych alternatyw.

Dwóch gigantów wyjaśniło swoją decyzję w oświadczeniu:

„W związku z niedawnymi dyskusjami z różnymi władzami i ekspertami ds. Prywatności, chcemy wyjaśnić, że nie będziemy ograniczać funkcjonalności działania WhatsApp dla tych, którzy jeszcze nie zaakceptowali aktualizacji”.

Facebook

Jednak sieć społecznościowa nie rozpacza, aby skłonić użytkowników do przyłączenia się do jej sprawy. „Będziemy nadal przypominać użytkownikom, aby od czasu do czasu aktualizowali OWH, zwłaszcza gdy osoby fizyczne zdecydują się korzystać z odpowiednich funkcji opcjonalnych, takich jak kontakt z firmą, która otrzymuje wsparcie Facebooka”. komunikat prasowy mówi.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up