usługi, ceny, wszystko do zapamiętania z WWDC 2021

08/06/2021 06:40

jabłko nie tylko skupił się na swoich platformach podczas otwarcia Keynote note ŚDM 2021. Firma poświęciła również chwilę na uszczegółowienie nowej oferty o nazwie iCloud +. Oferta, która wykracza poza to, co wiedzieliśmy i do której wydawało się ważne, aby wrócić w szczegółach.

W rzeczywistości firma zdecydowała się pójść nieco dalej i ta oferta powinna docelowo spodobać się wielu osobom.

Fasada sklepu Apple Store
Pixabay kredyty

Ten plik jest oparty na ogłoszeniach opublikowanych przez Apple zeszłego wieczoru. Zmiany w ofercie mogą być dokonywane w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

iCloud +, pełniejsza oferta premium

Apple w ostatnich latach mocno zainwestowało w chmurę. Dlatego każdy, kto ma konto Apple ID, ma dostęp do 5 GB pamięci w chmurze, aby zsynchronizować swoje pliki.

Co więcej, ten cenny sezam daje również dostęp do różnych narzędzi online. E-mail, kontakt, kalendarz lub zdjęcia są jego częścią, ale to samo dotyczy notatek, przypomnień, stron, numerów, a nawet Keynote i Locate. Chodzi o to, że narzędzia te są dostępne z dowolnej przeglądarki, w tym od Microsoftu czy Google.

Ale 5 GB miejsca to niewiele. Zwłaszcza jeśli używasz iCloud do przechowywania kopii zapasowych swoich urządzeń. Dlatego Apple oferuje kilka dodatkowych opcji przechowywania. W tym taki, który pozwala na osiągnięcie 200 GB.

Ze swojej strony iCloud+ nie ma na celu uzupełnienia oferty, a raczej zastąpienie płatnego planu.

Nowe usługi

Zmiana zainicjowana przez Apple nie dotyczy jednak tylko nazwy oferty. iCloud + oferuje również więcej narzędzi.

Pierwszy i najważniejszy z nich to Przekaźnik Prywatny. Koncentrując się na prywatności, ta ostatnia będzie szyfrować cały ruch wychodzący z Twojego urządzenia, aby chronić Twoje dane. Wydaje się, że działa jak VPN, ale Apple twierdzi, że idzie dalej.

Oczywiście trzeba będzie poczekać, aby spróbować, aby dowiedzieć się, co to jest.

Drugie narzędzie zajmuje się adresami e-mail. Umożliwi to osobom z planem iCloud + wygenerowanie dodatkowych adresów, aby uniknąć konieczności podawania swojego prawdziwego adresu. Ideą jest oczywiście ograniczenie spamu i ponowna ochrona danych.

Co ciekawe, tymi adresami e-mail można zarządzać osobno i będzie można je przechowywać tak długo, jak tylko zechcesz. A kiedy już ich nie potrzebujesz, wystarczy jedno kliknięcie, aby je usunąć.

Trzecia funkcja, HomeKit Secure Video. Co jest związane, jak zapewne zrozumiałeś, z filmami. Umożliwi Ci powiązanie nieograniczonej liczby kamer z Twoim kontem i nagrywanie sekwencji bezpośrednio w chmurze, aby znaleźć je na wszystkich Twoich urządzeniach.

Cena i dostępność

iCloud+ będzie wkrótce oferowany przez Apple i zastąpi płatną ofertę iCloud. Apple nie zastosuje żadnej podwyżki stawki, a zatem cena zapłacona przez abonenta pozostanie taka sama.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up