Polska cierpi na kilka bezprecedensowych cyberataków

15/06/2021 13:38

Polska jest aktualne na celowniku hakerów, a kraj przeżywa falę cyberataków. Polski parlament spotka się w środę na zamkniętym posiedzeniu, aby omówić sprawę i podjąć decyzje – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu.

Klawisze klawiatury Hack wierszy kodu lines

„Posłuchamy wyjaśnień i informacji premiera” Mateusz Morawiecki, który zażądał odbycia tej sesji, powiedziała reporterom Małgorzata Kidawa-Błońska. Podczas tej sesji Mateusz Morawiecki chce przedstawić posłom tajne dokumenty dotyczące masowych cyberataków – powiedział ze swojej strony.

"Jesteśmy celem bezprecedensowego cyberataku na Polskę, na polskie instytucje i użytkowników skrzynek pocztowych"Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział prywatnej telewizji Polsat News.

W ubiegłym tygodniu minister odpowiedzialny za krajowy program szczepień Michał Dworczyk padł ofiarą cyberataku na jego skrzynkę e-mail. Niektóre e-maile zostały opublikowane w komunikatorze Telegram.

Skala ataków "Jest ona szeroka i nie dotyczy tylko ministra Dworczyka, nie tylko członków rządu, nie tylko partii PiS (konserwatywno-nacjonalistycznej, rządzącej), ale sporej grupy ludzi" Piotr Müller powtórzył.

Po ataku Michał Dworczyk powiedział, że „Składnia i język komunikatów, a także metadane publikowanych plików wskazują, że materiały te mogły być przygotowywane i przetwarzane przez osoby rosyjskojęzyczne”.. Niektóre media twierdzą też, że w skrzynce mailowej ministra znajdowały się oficjalne dokumenty, w tym niektóre tajemnice. Ale główna zainteresowana strona zapewnia, że ​​tak nie jest. Z drugiej strony hakerzy zaatakowali media społecznościowe żony ministra.

Powiązane posty

Go up