Piqsels, nowa biblioteka bezpłatnych i nieodpłatnych obrazów

01/06/2021 06:28

Masz dość ciągłego używania tych samych obrazów? Chcesz trochę magii, trochę renowacji? Dobra wiadomość, nowa biblioteka bezpłatnych i wolnych od tantiem obrazów właśnie trafiła do sieci!

Piqsels, tak się nazywa, ma tylko jeden cel: umożliwić zilustrowanie artykułów lub treści bez konieczności sięgania do portfolio. Dlatego ta biblioteka działa na zasadzie podobnej do tej z Pixabay, Pexels czy Unsplash, a wszystkie oferowane przez nią zdjęcia mają tę szczególną cechę, że są bezpłatne i bezpłatne.

Piqsels, nowy bank bezpłatnych i bezpłatnych obrazów
Piqsels, nowy bank bezpłatnych i bezpłatnych obrazów

Co więcej, przyznane prawa są ważne do użytku osobistego lub komercyjnego. Jeśli oczywiście nie jesteś upoważniony do odsprzedaży tych zdjęć, możesz je legalnie wykorzystać na stronie internetowej swojej firmy, a nawet na swoich mediach.

Piqsels, biblioteka służąca do wyszukiwania obrazów bezpłatnych i wolnych od tantiem

Jeszcze lepiej, jak stwierdzono warunki korzystania z usługiMożesz również użyć tych obrazów w swoich aplikacjach, motywach WordPress, a nawet szablonach PSD i HTML. To samo dotyczy mediów społecznościowych.

Piqsels wskazuje również w swoim FAQ, że użycie tych obrazów nie wymaga żadnej szczególnej atrybucji. Jednak jeśli nie zostanie narzucony, nadal jest doceniany.

W każdym razie usługa jest dość dobrze zaprojektowana, a nawet oferuje opcje, które niekoniecznie można znaleźć gdzie indziej.

Dostępna i dobrze zaprojektowana usługa

Kiedy dojdziesz do strony głównej Piqsels, znajdziesz się przed logo witryny i polem wyszukiwania. Wtedy wystarczy wpisać w nim słowa kluczowe, aby znaleźć obrazy odpowiadające wyszukiwanym tematom.

Jeśli nie masz konkretnej inspiracji, możesz również przewijać zawartość strony. Podczas przewijania pojawi się wybór wielu zdjęć.

Im więcej przeglądasz strony, tym więcej propozycji będziesz mieć.

Przemyślane opcje

Jest jednak więcej. Jak wspomniano powyżej, Piqsels oferuje również inteligentne funkcje i opcje, których niekoniecznie widzimy w konkurencyjnych witrynach.

Pierwsza pojawia się po rozpoczęciu wyszukiwania. U góry wyników, w polu wyszukiwania, znajduje się lista o nazwie „rozmiar minimalny”. Kliknij na nią, a zobaczysz małe okno z dwoma polami: jednym na szerokość i jedno na wysokość.

Następnie możesz określić minimalną wymaganą szerokość i wysokość. Piqsels zajmie się modyfikacją listy wyników, aby wyświetlać tylko te obrazy, które odpowiadają Twoim potrzebom. Zwykle opcja, która powinna zainteresować, na przykład osoby, które szukają tapety na swój wyświetlacz 5K lub obrazu w wysokiej rozdzielczości do swoich wydruków.

Wybór rozmiaru

Nadal w tej samej linii, gdy pokażesz jedno z tych zdjęć, w prawej kolumnie znajdziesz przycisk do pobrania go w wersji oryginalnej, ale także dwa pola do ręcznego zdefiniowania żądanego formatu.

Załóżmy na przykład, że używasz tych obrazów jako swoich multimediów, a Twoje multimedia są ograniczone do obrazów o szerokości 1000 pikseli. Zamiast pobierać oryginalną wersję obrazu, a następnie zmieniać jej rozmiar, możesz bezpośrednio powiedzieć Piqselsowi żądaną szerokość, a on zajmie się tym za Ciebie.

Ze swojej strony oczywiście miej oko na wszystkie informacje związane ze zdjęciem dzięki poniższej tabeli.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up