Skip to content

IO Interactive (Hitman) nie zostało zainspirowane wcześniejszymi filmami i grami

7 kwietnia, 2021

IO Interactive zaskoczyło wszystkich swoim „ponownym uruchomieniem” gry Hitman. Trzyczęściowa seria gier wideo skupiająca się na różnych otwartych mapach, na których trzeba eliminować cele, śledząc dowcipne historie. Dzięki wyglądowi filmu szpiegowskiego, jego oczywistym odniesieniom do twórczości Iana Fleminga, nic dziwnego, że IO Interactive miało okazję adaptować Jamesa Bonda. Gra o nazwie Project 007, która będzie miała prawo do wyłącznego tajnego agenta, którego nie zna żaden znany tłumacz (Daniel Craig, Sean Connery, Pierce Brosnan …). A podczas wywiadu z IGN o inspiracjach Projektu 007 mówił CEO studia Haban Abrak.

I mężczyzna to potwierdza: możesz spodziewać się scenariusza w 100% ekskluzywnego.

Kredyt: IO Interactive

Scenariusz, który nie będzie oparty na poprzednich filmach i grach o Jamesie Bondzie.

W swojej inscenizacji „reboot” Hitmana przywiązuje dużą wagę do Jamesa Bonda. Niebo rządzone przez barony narkotyków, tajne stowarzyszenia, brytyjski akcent, gadżety… Podobieństwo z Jamesem Bondem jest oczywiste. IO Interactive opanowuje formułę i Projekt 007 będzie w 100% nowy.

Haban Abrak wyjaśnia, że ​​IO Interactive „nie zostało zainspirowane filmem czy grą (…), ale wszechświatem jako całością”. Zespoły „narysowały elementy, aby wyobrazić sobie nową historię związaną z Jamesem Bondem”. W przypadku studia nie chodzi o symulację Siódmej Sztuki, ale o „stworzenie nowej gry wideo o Jamesie Bondzie, wymyślonej na potrzeby gry wideo”.

Jeśli studium nie chciało inspirować się filmami, to dlatego, że jest to podejście oparte na „obecnej pasji, tak ważnej, że nie jest to zwykła adaptacja”. Mężczyzna wyjaśnia, że ​​Projekt 007 będzie postrzegany jako gra wideo, która „reprezentuje pokolenie” i gratuluje postaci życia „w czasie”.

W tej chwili Projekt 007 nie opublikował żadnych zdjęć. Gra jest nadal w fazie rozwoju w IO Interactive i wiele obiecuje na papierze. Nie ma wątpliwości, że pierwsze konkretne informacje pojawią się w najbliższych miesiącach, biorąc pod uwagę obecny kontekst zdrowotny.