Przeczytaj o sezonie The Walking Dead 11

3 lata ago

The Walking Dead ”to jeden z najsłynniejszych seriali o zombie w telewizji kablowej. Ta postapokaliptyczna seria, opracowana przez Franka Darabonta, oparta jest na serii komiksów o tej samej nazwie autorstwa Roberta Kirkmana, Tony'ego Moore'a i Charliego Adlarda. Seria obraca się wokół grupy ocalałych w świecie opanowanym przez zombie, zwanych „spacerami”. Gdy społeczeństwo się rozpada, a ludzie walczą o przetrwanie, sami ludzie stają się równie wielkim zagrożeniem jak spacerowicze.

Seria horrorów pojawiła się po raz pierwszy 31 października 2010 roku. Pełnowymiarowa seria została ogólnie dobrze przyjęta, chociaż sezony 7 i 8 otrzymały mieszane recenzje. Dramat o zombie jest najbardziej znany z akcji i gore, ale został doceniony za dobrze rozwinięte postacie i interakcje międzyludzkie. Znakomity zespół aktorski i dobrze przemyślany scenariusz trzymają publiczność w napięciu. Więc jeśli czekałeś na wieści o sezonie 11, oto wszystko, co przygotowaliśmy!

The Walking Dead sezon 11 – data premiery

Premiera 11. sezonu „The Walking Dead” 22 sierpnia 2021 o 21:00 czasu wschodniego na AMC. Odcinki potrwają od 41 do 67 minut każdy. 24-odcinkowy sezon zostanie podzielony na trzy ośmioodcinkowe bloki. Druga partia może nadejść pod koniec 2021 r. lub na początku 2022 r., a ostatnia ma wylądować wiosną lub latem 2022 r.

Sezon 11 został ogłoszony 5 października 2019 r. podczas nowojorskiego Comic-Conu. Jednak 9 września 2020 r. ujawniono, że nadchodzący sezon będzie ostatnim z popularnych programów AMC. Produkcja jedenastej raty rozpoczęła się dopiero w lutym 2021 roku z powodu opóźnień spowodowanych pandemią. Nowe sezony zwykle pojawiają się w październiku, dzięki czemu sezon 11 jest pierwszą i jedyną edycją emitowaną latem.

Sezon 10 był emitowany od 6 października 2019 r. do 4 kwietnia 2021 r. na AMC, zanim trafi na Netflix 26 lipca 2021 r. Jeśli więc spodziewasz się zobaczyć następny sezon na streamerze, być może będziesz musiał jeszcze poczekać. Nawet gdy serial zbliża się do końca, zespół kreatywny nie skończył opowiadać historii osadzonych w tym fikcyjnym świecie.

W głównej serii pojawiły się już „The Walking Dead: World Beyond” i „Fear the Walking Dead”, ale na horyzoncie jest więcej serii. Kolejna seria z serii zaplanowana jest na 2023 rok, co postawi Daryla i Carol w centrum uwagi. Jednocześnie trwają prace nad filmem skoncentrowanym na Ricku Grimesie. Dodatkowo fani będą mogli obejrzeć pokaz antologiczny zatytułowany „Tales of the Walking Dead”.

Obsada The Walking Dead w sezonie 11: Kto gra?

Zobaczymy, jak główni członkowie obsady powrócą na ostatni sezon. Są to Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Jeffrey Dean Morgan (Negan), Khary Payton (Ezekiel) i Christian Serratos (Rosita Espinosa). Lauren Cohan (Maggie Greene), Eleanor Matsuura (Yumiko), Nadia Hilker (Magna), Cassady McClincy (Lydia), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron) i Cooper Andrews (Jerry) powrócą między innymi 'inni.

Margot Bingham, która gra Stephanie, awansowała do regularnego serialu, a do obsady dołączyło wielu aktorów. Nowe twarze to Michael James Shaw (Mercer), Laila Robins (Pamela Milton) i Josh Hamilton (Lance Hornsby). Mercer, Pamela i Lance są częścią społeczności Wspólnoty Narodów, gdzie Mercer jest przywódcą armii, a Pamela przywódcą społeczności. Prawdziwy syn Jeffreya Deana Morgana, Gus, pojawi się również w nadchodzącym sezonie jako piechur. Jacob Young został obsadzony w roli Deavera, ale szczegóły postaci nie zostały jeszcze ujawnione.

Fabuła The Walking Dead w sezonie 11: co to jest?

Pod koniec 10. sezonu większość głównych bohaterów spotyka się w Aleksandrii. Obejmuje to Carol i Daryl, którzy wciąż mają pracę do wykonania. Ostatni odcinek daje nam wgląd w tragiczną przeszłość Negana, który powraca do Aleksandrii, pomimo ostrzeżeń Carol. Chodzi o to, że Maggie wróciła i nie wybaczyła Neganowi zabicia jej męża. Ale Negan jest gotów zaakceptować każdy los, który na niego rzuci.

Jedenasty i ostatni sezon rozpocznie się pojedynkiem Negana i Maggie. Społeczność aleksandryjska będzie miała trudności z zakwaterowaniem wszystkich ludzi, którzy tam wylądowali. Nowi złoczyńcy, Żniwiarze, dotrą do społeczności. Sezon 11 wprowadzi również Commonwealth, czyli sieć społeczności z zaawansowaną bronią. Ostatni sezon będzie wykorzystywał przede wszystkim treści z numerów od 175 do 193 z serii komiksów.

Powiązane posty

Go up