Kim są Yeagerists w Attack on Titan? i Jaki jest twój główny cel?

08/01/2022 08:04

Atak Tytana (jap. Shingeki no Kyojin), popularnie nazywany przez fanów „AOT”, to popularna japońska seria napisana i zilustrowana przez Hajime Isayama.

Attack on Titan od wielu lat jest obecny w mediach, a ostatni rozdział dobiega końca. Ponieważ zarówno anime, jak i manga dobiegają końca, musimy trochę nadrobić.

Mając tylko kilka pozostałych rozdziałów mangi i kilka odcinków do wydania, los Erena Yeagera nigdy nie był bardziej niepewny. Ostatni sezon Attack on Titan był z pewnością pełen niespodzianek.

Anime trzymało nas fanów w napięciu od pierwszych odcinków, rzucając nas prosto w świat Marleya bez ostrzeżenia o intensywnej przemianie Erena w zaciekłego mesjasza.

Ale jeden szczegół, który pozostaje tajemniczy dla widzów anime, przenosi całą historię na zupełnie nowy poziom. Pozwól, że przedstawię Ci: Yeageristas.

Yeagerists w ataku na Tytana
Yeagerists w Attack on Titan (Źródło zdjęcia: MAPPA i Hajime Isayama)

Atak na Tytana: Kim są Yeagerists?

Yeageristas są zasadniczo frakcją rebeliantów złożoną z grupy żołnierzy Korpusu Zwiadowczego i cywilów. Ten ostatni deklaruje, że jest oddany Erenowi Yeagerowi i Zeke'owi Yeagerowi i planuje przejść do ofensywy przeciwko Marleyowi.

Jego pierwotnym zamiarem było ponowne zjednoczenie Erena Yeagera ze swoim przyrodnim bratem, Zeke'em Yeagerem, i stworzenie "Nowego Imperium Eldianów" i pomoc Erenowi w aktywowaniu Dudnienia.

Dudnienie było katastrofalnym wydarzeniem, w którym Tytani z Walla Karla Fritza deptali po ziemi, wymazując z niej całe życie. Przez ponad sto lat był to kluczowy środek odstraszający dla poddanych Ymira na wyspie Paradis, aż do roku, w którym Eren yeager bez utwardzania murów uwolnił mur tytani i zaczęło się Dudnienie.

Jednym z jej najwybitniejszych członków, pełniącym jednocześnie rolę swego rodzaju lidera grupy, jest Floch Forster. Wprowadzony w sezonie 3 jako ostatni ocalały z Klausa Oddziału Zwiadowczego, Floch Forster jest niezadowolony z rządu królewskiego.

Formacja Yeagerists rozpoczęła się, gdy Eren powierzył Flochowi Forsterowi swój plan wykorzystania Zeke'a Yeagera do zdobycia mocy Tytana Założycielskiego. Wkrótce potem Flock zaczął potajemnie gromadzić ludzi, aby pomóc Erenowi w realizacji jego planu.

Eren z Yeageristami w Ataku na Tytana
Eren z Yeagerists w Attack on Titan (Źródło zdjęcia: MAPPA i Hajime Isayama)

Jaki jest główny cel Yeageristas?

Chcą Yeagerists Eren yeager i Zeke Yeager, aby być przywódcami ze względu na ich moce i wiedzę o Tytanie.

Yeagerists wierzą, że Eldia wkrótce zejdzie i tylko oni mogą uratować wyspę, składając przysięgę Erenowi Yeagerowi.

Nie mają określonego celu. Stanęli po stronie braci Yeager, ponieważ mieli dość powolnego postępu Paradis przeciwko Marleyowi; dlatego postanowili połączyć siły z braćmi Yeagerami po tym, jak atak Erena na Liberiusza okazał się wielkim sukcesem.

Większość Yeagerists jest po stronie Zeke'a, ponieważ stoją za planem eutanazji Zeke'a; Ostatecznym celem Zeke'a jest wysterylizowanie zdolności reprodukcyjnych wszystkich Eldian.

Zeke wierzy, że to tylko uratuje Eldian przed dyskryminacją, a świat przed nadużyciem mocy Tytana.

Zeke wierzy, że to jedyny sposób na zakończenie tej wojny między Eldianami i Paradis. jest odebranie Eldianom zdolności produkowania. Dlatego też, jeśli moc Tytana nie będzie już istnieć na świecie, nie będzie dyskryminacji Eldian i zakończy się ta wojna o uratowanie świata.

A Zeke chce to osiągnąć za pomocą Eren tworzy moc Titan, ale Eren nie jest jednak na pokładzie tego planu, co zobaczymy szczegółowo w Attack on Titan Sezon 4 Część 2.

Jelena jest prawdopodobnie jednym z bardziej znanych członków „Yeagerists”, którzy wierzą, że Eren i Zeke są prawdziwymi przywódcami. Wierzy, że Eren i Zeke będą pamiętani przez następne 100 lat ze względu na posiadane moce. Nie będzie błędem założenie, że Yeagerists uważają braci Yeager za bogów. Więc jesteś Yeageristą? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up