Ujawniono aktualizacje oprogramowania układowego Sony PlayStation 5

02/11/2021 16:09

Sony PlayStation 5 otrzymał ogromną aktualizację oprogramowania układowego 15 września. Ta aktualizacja potwierdza kilka ulepszeń konsoli. Zmiany te wpłyną na podsystem audio konsoli do gier, funkcje społecznościowe oraz interfejs użytkownika (interfejs użytkownika) centrum sterowania.

Główną zaletą aktualizacji oprogramowania w Sony PlayStation 5 jest to, że gracze mogą teraz zwiększyć miejsce na dysku, aby przechowywać i instalować swoje ulubione gry. Zwiększenie miejsca na dysku będzie możliwe dzięki zastosowaniu dodatkowego dysku SSD.

Ograniczona ilość miejsca na wewnętrznym dysku SSD konsoli zawsze była problemem, a ta aktualizacja z pewnością ucieszy wszystkich fanów konsoli. W dalszej części artykułu szczegółowo omówimy każdą z nowych innowacji.

Sony PlayStation 5 otrzymało ogromną aktualizację oprogramowania układowego, która przyspiesza rozgrywkę na konsoli.

I. Przede wszystkim przejdziemy do kilku większych ulepszeń interfejsu użytkownika.

Teraz jest funkcja, która dostraja centrum sterowania. Użytkownicy mają możliwość indywidualnej wymiany wszystkich elementów, ukrywania ikon, które nie są używane tak często, a także dodawania ikon w razie potrzeby.

Sony PlayStation 5
W interfejsie użytkownika wprowadzono kilka ulepszeń. (źródło: Sony)

Gry na PlayStation 5 i PlayStation 4 są teraz wyświetlane osobno w opcji biblioteki gier w menu. Na ekranie głównym również znajdziemy podobne aranżacje.

Zaktualizowano również interfejs systemu śledzenia trofeów. Obecnie zobaczymy centrum sterowania wyświetlające do pięciu trofeów.

ii. Poprawa funkcji społecznościowych konsoli.

Jest kilka zmian, które zobaczymy w Podstawa gry Sekcja. Otwierając sekcję na pełnym ekranie, zobaczymy listę i status naszych znajomych, przejrzymy prośby o dodanie do znajomych i odpowiednio je zaakceptujemy lub odrzucimy.

W razie potrzeby możemy również wysyłać prywatne wiadomości, a także pisać na czatach grupowych.

Sony PlayStation 5
Trofeum Trofeum po aktualizacji. (źródło: Sony)

ten Sony PlayStation 5 był w stanie uzyskać automatyczne nagrywanie najlepszych momentów podczas gry. Kiedy gracz bierze udział w zawodach i zdobywa określone punkty, konsola nagrywa z tego film i zapisuje niektóre z ważnych osiągnięć.

Nagrania te można również udostępniać znajomym z galerii multimediów lub bezpośrednio za pomocą karty. Tę funkcję można skonfigurować w sekcji Zdjęcia, klipy i programy.

iii. Zapewnione będzie pełne wsparcie 3D.

Na Sony PlayStation 5, teraz zobaczymy włączoną funkcję dźwięku 3D dla głośników telewizora. W menu Dźwięk znajdziemy również dwukanałową konwersję strumienia audio do typu 3D.

Dźwięk 3D specjalnie dla pomieszczenia można zoptymalizować za pomocą mikrofonu znajdującego się w Kontroler DualSense Sony PlayStation 5. Wraz z pojawieniem się na rynku nowego oprogramowania, właściciele Puls 3D możesz dostroić profil dźwięku. To jest właśnie w sekcji dźwięku za pomocą korektora.

iv. Nowa aktualizacja odblokowuje gniazdo M.2 na dodatkowy dysk SSD

Główną aktualizacją Sony PlayStation 5 było odblokowanie gniazda M.2 na Dysk SSD NVMe. Będzie to wielka przyjemność dla wszystkich posiadaczy tej konsoli. Konsola posiada wbudowaną pamięć 825 GB, z których użytkownik może wykorzystać maksymalnie 667 GB.

Pozostałe miejsce na konsoli zostanie wykorzystane przez oprogramowanie systemowe.

Wszystkie współczesne gry z oceną AAA przekraczają teraz rozmiar 100 GB. Dlatego wcześniej istniało ograniczenie dotyczące zapisywania gier. Jednak wraz z tą aktualizacją ten problem zniknie.

Sony PlayStation 5
Teraz możesz zainstalować dodatkowy dysk SSD. (źródło: Sony)

Sony PlayStation 5 będzie można korzystać z dysków SSD, które mają następujące specyfikacje.

  • Interfejs PCI Express Gen 4 × 4
  • Musi mieć format M.2 2230, 2242, 2260, 2280, 22110
  • Wysokość dysku SSD nie powinna przekraczać 11,5 mm;
  • Złącze jest typu 3 (klucz M)
  • Powinien działać od 5500 Mb / s w operacjach odczytu sekwencyjnego i powyżej
  • Pojemności wahają się od 250 GB do 4 TB.

Mark Cerny, dyrektor ds. technicznych PlayStation, polecił wszystkim korzystanie z Western Digital WD_BLACK SN850 wbić Sony PlayStation 5. Byłoby to najlepsze rozwiązanie dla konsoli.

Bądź na bieżąco z MediaScrolls, aby dowiedzieć się więcej o Sony PlayStation 5. Kilka z tych aktualizacji i zapowiedzi pojawi się wkrótce. O każdym z nich będziemy Cię informować.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up