Microsoft zamierza kupić Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów, aby odegrać kluczową rolę w Metaverse Dev

18/01/2022 17:56

Prawdopodobnie jeden z największych osiągnięć w grach, Microsoft ma zamiar przejąć Activision. Dyrektor generalny Microsoft, Satya Nadela, ujawnił, że niesamowita transakcja pomoże im w ich planie rozwoju Metaverse.

Satya ujawnił, że ponieważ gry są najbardziej dynamiczną i ekscytującą kategorią w rozrywce, nacisk Microsoftu zwiększy ich plany dotyczące Metaverse.

Ponadto dodaje swój plan zapoczątkowania nowej ery gier, wspieranej przez światowej klasy treści i postępy w technologii chmury, stawiając na pierwszym miejscu twórców i graczy.

Microsoft kupi Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów

W obecnej sytuacji Microsoft zawarł umowę o wartości 68,7 miliarda dolarów.

To był szok, gdy Microsoft przejął Bethesdę. Niewielu by pomyślało, że pójdą z Activision, wydawcą odpowiedzialnym za franczyzę Call of Duty, Diablo itp.

Od czasu premiery Xbox Series X|S Microsoft pracuje niestrudzenie, ulepszając swoją grę w branży gier.

Już teraz widać, jak radzą sobie z Xbox Game Pass, a ta umowa z pewnością otworzyłaby firmie nowe drzwi.

Microsoft już twierdzi, że po zamknięciu umowy będzie „trzecią co do wielkości firmą produkującą gry pod względem przychodów, za Tencentem i Sony”.

Oczywiście oznacza to, że posiadacze Xboksa otrzymają teraz rozreklamowane gry Activison w ramach Xbox Game Pass, w tym takie gry jak Diablo, Call of Duty, Warcraft i wiele innych.

ten oficjalne oświadczenie Phil Spencer z Microsoftu mówi: „Na zakończenie zaoferujemy jak najwięcej gier Activision Blizzard w ramach Xbox Game Pass i PC Game Pass, zarówno nowe tytuły, jak i gry z niesamowitego katalogu Activision Blizzard”.

Wcześniej przejęcie Bethesdy odbywało się za 7,5 miliarda dolarów, co okazało się dużym sukcesem Xbox Game Pass. Z ponad 25 milionami subskrybentów obecnie korzystających z Xbox Game Pass, umowa Actison prawdopodobnie zwiększy ich aktywną bazę subskrybentów.

W obecnej sytuacji oczekuje się, że umowa Microsoftu z Activision Blizzard „zamknie się w roku fiskalnym 2023”.

Bądź na bieżąco z MediaScrolls, aby uzyskać więcej informacji na temat rozwoju.

Powiązane posty

Go up