Windows 10 Sun Valley: interfejs częściowo ujawniony

03/04/2021 23:21

Windows 10 Sun Valley staje się dokładniejszy dzięki serii przechwytów udostępniony przez Windows Central. Ujawniają ważne zmiany estetyczne, z bardziej wyrafinowanym i nowocześniejszym interfejsem.

2021 będzie rokiem szczególnym dla Microsoft. W rzeczywistości firma przygotowuje poważną aktualizację dla Windows 10. Oczekuje się, że do końca roku przyniesie wiele zmian w interfejsie systemu.

Zdjęcie komputera stacjonarnego z komputerem z systemem Windows 10
Obraz Becca Clark z Pixabay

W rzeczywistości Sun Valley nie będzie w stanie nadrobić tej liczby. Microsoft wielokrotnie podkreślał, że ta aktualizacja będzie najważniejsza od czasu wydania pierwszej wersji systemu Windows 10.

Windows 10 Sun Valley, najważniejsza aktualizacja od czasu premiery systemu Windows 10

Wydaje się to również potwierdzać różne zrzuty ekranu opublikowane przez Windows Central 13 stycznia. Ujęcia powstały na podstawie zwierzeń przekazanych przez źródła nieuchronnie bliskie sprawie, a bardziej ogólnie ze spraw firmy.

Należy również zauważyć, że nasi koledzy jasno określają w swoim artykule, że właśnie te informacje należy traktować z ostrożnością. Ze względu na efekt uboczny to samo dotyczy również tych chwytów.

Dlatego też system Windows 10 Sun Valley będzie dążył do aktualizacji interfejsu użytkownika systemu. Będzie to wymagało wdrożenia nowego paska zadań, który jest prostszy i bardziej dopracowany. Nasi koledzy rysują również analogię z Windows 10X, którą mogliśmy wcześniej odkryć na wideo dzięki innym naszym wideo.

Nie tylko pasek zadań zostanie poddany liftingowi. Microsoft powinien również skorzystać z okazji i przejrzeć centrum powiadomień. Ponownie powinniśmy spodziewać się bardziej wyrafinowanych obrazów, ale być może także usprawnienia informacji przekazywanych przez funkcję.

Menu startowe nie obejdzie się po liftingu. Dlatego Windows Central oczekuje przeprojektowania kafelków. Miniatury powinny być nadal dynamiczne, ale kwadratowe kafelki ustąpiłyby kafelkom z zaokrąglonymi narożnikami. Nasi koledzy również otrzymali przechwytywanie, które zmodyfikowali, aby chronić jego źródło, ale które dokładnie odzwierciedla tempo tych zmian.

Menu Start systemu Windows 10 Sun Valley odtworzone przez Windows Central
Menu Start systemu Windows 10 Sun Valley odtworzone przez Windows Central

Czystszy i bardziej elegancki interfejs

Wysiłki skupią się również na wszystkich aplikacjach domowych, ale także na systemie okiennym. Po raz kolejny powinniśmy spodziewać się bardziej wyrafinowanych obrazów, ale także efektów przezroczystości, które wyglądają bardzo elegancko.

To samo dotyczy efektów. Microsoft chciałby przejrzeć je w całości, aby nadać swojemu systemowi bardziej płynny charakter.

Spodziewane są również dodatkowe funkcje, takie jak widget dedykowany wiadomościom na pasku zadań, czy nowe menu poświęcone baterii w ustawieniach systemu.

Microsoft pracował również nad nowym kreatorem przechwytywania, ale także nad pulpitem nawigacyjnym, który umożliwiał wyświetlanie w jednym miejscu całej aktywności związanej z aktywnym kontem Microsoft. Podobnie jak nadchodzące spotkania, najnowsze dokumenty utworzone w pakiecie Office, otrzymane e-maile, a nawet interesujące Cię miejsca.

Aplikacje też zmienią swój wygląd - kredyty Windows Central
Aplikacje również zmienią swój wygląd: kredyty Windows Central

Wdrożenie w październiku i czerwcu dla uczestników programu Windows Insider?

Windows Central oczekuje również przeprojektowania systemu nawigacji gestami dla tabletów i maszyn hybrydowych, ale także możliwości usunięcia wszystkich wbudowanych aplikacji.

Wielką niewiadomą pozostaje data wdrożenia. W swoim artykule nasi koledzy przywołują październik, z czerwcową premierą dla członków programu Insider. Daty należy traktować z największą ostrożnością, biorąc pod uwagę obecny kontekst zdrowotny.

Kolejny zrzut ekranu Windows 10 Sun Valley: kredyty Windows Central
Kolejny zrzut ekranu Windows 10 Sun Valley: kredyty Windows CentralPowiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up