Rozszerzenie Chrome, które pokocha Twoja drukarka

27/05/2021 21:26

Chrom to naprawdę świetna przeglądarka, ale nie jest idealna do tego wszystkiego. A jeśli istnieje narzędzie, którego w końcu bardzo dużo brakuje, to właśnie ono odpowiada za drukowanie. Nieefektywne, szybko pokazuje swoje ograniczenia pod względem układu na najbardziej złożonych stronach internetowych lub tych, które zawierają najwięcej obrazów i reklam. Skutkuje to większą ilością wydruków, niż jest to konieczne.

Istnieje jednak rozszerzenie, które pozwala poprawić ujęcie, rozszerzenie, które pokochasz: PrintFriendly.

Obraz takeapic z Pixabay
Obraz takeapic z Pixabay

Ale zanim przejdziemy dalej, konieczne jest wyjaśnienie.

PrintFriendly, więcej niż rozszerzenie

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o PrintFriendly, jest to, że narzędzie to nie ogranicza się do rozszerzeń oferowanych dla naszych przeglądarek.

Właściwie, jeśli się poddasz na stronie głównej usługi, znajdziesz się przed polem, w którym możesz bezpośrednio skopiować adres linku do strony, która ma zostać wydrukowana. Może to być przydatne dla osób, które nie chcą instalować zbyt wielu rozszerzeń w swojej przeglądarce lub po prostu nie mogą.

Ale to nie wszystko. Twórcy narzędzia oferują również wtyczki dla wydawców, w tym taką, która współpracuje z WordPress i która pozwoli Ci zintegrować przycisk drukowania w swoich artykułach.

Jednak doświadczenie nauczyło mnie, że lepiej ograniczyć liczbę wtyczek w WordPressie tak bardzo, jak to tylko możliwe. Dlatego radzę to robić tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz.

Przeczytaj także: 34 niezbędne skróty klawiaturowe w przeglądarce Chrome

Jak korzystać z rozszerzenia?

Po przesłaniu zgłoszeń czas zabrać się do pracy i przyjrzeć się rozszerzeniu PrintFriendly.

Obsługiwane przeglądarki

Rozszerzenie, które nie ogranicza się do Chrome. Twórcy narzędzia dobrze to pojmowali i dlatego rozszerzenie jest oferowane w większości przeglądarek na rynku.

A dokładniej w Chrome, Firefox, Microsoft Edge i Safari.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz go zainstalować, możesz również wybrać bookmarklet. Na ta stronawystarczy kliknąć „inne”, aby znaleźć powiązany link. Łącze, które możesz przeciągnąć na pasek ulubionych, aby było to przydatne.

Więc jak to działa?

PrintFriendly całkiem dobrze zasługuje na swoją nazwę. Rozszerzenie jest bardzo łatwe w użyciu, a także korzysta z dobrej elastyczności.

Po zainstalowaniu przycisk zwykle pojawia się na pasku narzędzi przeglądarki. Z drugiej strony w Chrome będziesz musiał go przypiąć, klikając najpierw przycisk poświęcony rozszerzeniom.

W przeglądarce Chrome należy zacząć od przypięcia ikony rozszerzenia

Następnie wystarczy przejść do strony do wydrukowania, takiej jak ta na przykład, i kliknąć przycisk rozszerzenia.

PrintFriendly otworzy okno, które pokaże zawartość w trakcie drukowania. U góry znajdziesz pasek narzędzi do rozpoczęcia drukowania, konwersji strony do formatu PDF, wysłania jej pocztą e-mail lub zmiany rozmiaru tekstu i obrazów.

PrintFriendly pozwoli Ci zaoszczędzić papier

Jest jednak więcej. Jeśli najedziesz kursorem na dokument, zobaczysz obszary z ikoną symbolizującą kosz na śmieci. Ta ostatnia pozwoli Ci usunąć wszystkie treści, które Cię nie interesują. W naszym przykładzie będzie można usunąć kategorię artykułu, nazwisko autora czy datę i godzinę publikacji.

Po uzyskaniu żądanego wyniku wystarczy rozpocząć drukowanie, klikając przycisk. W tym artykule, w tym przypadku, drukowanie zostało ograniczone do dwóch stron ... w porównaniu z sześcioma dla narzędzia zintegrowanego z Chrome.

Twoja drukarka z pewnością Ci podziękuje.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up