Oto, jak Chrome ułatwi życie osobom niedosłyszącym

03/04/2021 10:07

Chrom Jest to obecnie najczęściej używana przeglądarka internetowa na świecie, przeglądarka, która pojawiła się jako ostatnia, ale pokonała Internet Explorer i Firefox. Pomimo tego wielkiego sukcesu, Google nie szczędzi wysiłków, a forma bardzo często przyzwyczaiła się do wdrażania nowych funkcji.

Jednak przeglądarka wkrótce zostanie wzbogacona o funkcję, która zmieni wiele rzeczy, jak informowaliśmy. XDA.

Kredyty Unsplash

Cecha, którą powinni docenić wszyscy niedosłyszący.

Napisy na żywo pojawią się w Chrome

Ta funkcja, niektórzy z was już o tym wiedzą. Jest to napisy na żywo, a zatem narzędzie do tłumaczenia w czasie rzeczywistym, które działa ze strumieniami audio i wideo.

To narzędzie, dostępne przez chwilę w Pixels, zostało zaprojektowane po prostu do przełamania ograniczeń językowych. Po aktywacji jest w stanie tłumaczyć treści multimedialne czytane przez użytkownika w locie, z precyzją, która budzi szacunek.

Obsługa narzędzia jest dość prosta. Po aktywacji pojawi się podpowiedź zawierająca zapis pisemny nałożony na każdą odtworzoną sekwencję wideo lub audio. Przewijanie będzie wykonywane automatycznie w miarę postępu przepływu.

Przeczytaj także: Oto, jak Chrome pozwoli Ci zaoszczędzić czas na Androidzie

Funkcja do aktywacji w Chrome

Zaletą napisów na żywo jest to, że integrują się bezpośrednio z Chrome, co oznacza również, że działają ze wszystkimi platformami wideo. Oczywiście YouTube, ale na przykład Twitch, Dailymotion, a nawet podcasty audio.

Więc oczywiście system nie jest doskonały i czasami popełnia błędy, ale nadal jest wydajny, a transkrypcje są w dużej mierze zrozumiałe. Jednak obecnie obsługiwany jest tylko jeden język: angielski.

Kolejna kwestia, która zasługuje na Twoją uwagę, jeśli napisy na żywo są obecne w najnowszej wersji Chrome, należy je aktywować ręcznie. Dlatego musisz przejść do ustawień przeglądarki i poszukać sekcji „zaawansowane”, a następnie „dostępność”. Po aktywacji narzędzia Chrome będzie musiał przesłać dodatkowe pliki i możesz skorzystać z tej funkcji.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up