Chrome dodaje alert dla niezaufanych rozszerzeń

04/06/2021 06:59

Google chce jeszcze bardziej wzmocnić bezpieczeństwo Chrome i ogłoszenie wśród użytkowników pojawia się nowy alert. Informuje użytkownika, że ​​to lub inne rozszerzenie, które zamierza zainstalować, niekoniecznie jest godne zaufania.

Rozszerzenie zaufania Chrome Alert

Google ma system o nazwie Enhanced Safe Browsing. Jego celem jest pomoc użytkownikom poprzez identyfikację plików, które mogą być złośliwym oprogramowaniem i innymi szkodliwymi elementami, w celu ich zablokowania. Ta funkcja została wydana w zeszłym roku, a Google wyjaśnia, że ​​użytkownicy, którzy ją włączyli, są z powodzeniem uwięzieni o 35% mniej niż inni użytkownicy.

Ulepszone Bezpieczne przeglądanie odnosi się teraz do rozszerzeń, począwszy od Chrome 91. Google wyjaśnia, że ​​jeśli użytkownik spróbuje zainstalować rozszerzenie, którego nie ma w ulepszonej bazie danych Bezpieczne przeglądanie, zostanie wyświetlony alert. Możesz potwierdzić instalację, jeśli chcesz, ale przynajmniej będziesz wiedział, że w końcu będziesz musiał być ostrożny. Alert przeprowadzi ich przez nie, w tym wyjaśni, jakie dane może gromadzić rozszerzenie.

„Każde rozszerzenie utworzone przez programistę, który przestrzega zasad programu dla programistów Chrome Web Store, zostanie uznane za zaufane przez ulepszone bezpieczne przeglądanie”.wyjaśnia Google. „W przypadku nowych programistów spełnienie tych warunków zajmie co najmniej kilka miesięcy, aby były niezawodne”., określa grupę. Do tej pory 75% rozszerzeń dostępnych w Chrome Web Store spełnia kryteria.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up