TikTok ogłasza, że ​​będzie zbierać dane biometryczne od użytkowników z USA (bez zgody?)

04/06/2021 10:37

TIK Tok wydaje się grać w niebezpieczną grę w Stanach Zjednoczonych. W momencie, gdy administracja Trumpa znalazła się na celowniku podejrzeń o szpiegostwo i przekierowywanie prywatnych danych, aplikacja do udostępniania po raz kolejny wykorzystuje swoją przewagę, modyfikując swoje umowy EULA dla użytkowników z USA.W związku z tym nowa podczęść umowy EULA określa ramy aplikacji do gromadzenia określonych danych biometrycznych i/lub identyfikatorów:

„Możemy zbierać identyfikatory biometryczne i informacje biometryczne określone przez prawo Stanów Zjednoczonych, takie jak odciski głosu i twarzy, z Treści użytkownika. Tam, gdzie jest to wymagane przez prawo, przed takim odbiorem poprosimy o wszelkie niezbędne zezwolenia. "

Ikony logo TikTok

TikTok określa rodzaj danych, które można teraz pobrać, albo „Identyfikacja pojawiających się obiektów i krajobrazów, istnienie i położenie na obrazie cech i atrybutów twarzy i ciała, charakter dźwięku i tekst słów wypowiadanych w Treści użytkownika”.

W ten sposób nowa umowa EULA (Warunki korzystania) wydaje się uzależniać gromadzenie danych od zgody użytkownika i obowiązujących przepisów. Ale w owczarni jest piekielny wilk: w rzeczywistości tylko 5 stanów USA uchwaliło przepisy regulujące gromadzenie danych biometrycznych: Illinois, Waszyngton, Kalifornia, Teksas i stan Nowy Jork. W zagłębieniu„Gdy wymaga tego prawo”), więc nietrudno założyć, że TikTok nie poprosi użytkownika o zgodę w zdecydowanej większości stanów, w których prawo „nie wymaga tego”.

Joe Biden

Ten zamach stanu może sprawić, że administracja Joe Bidena będzie mniej wspaniałomyślna. Przypomnijmy, że po uchyleniu przez sąd zakazu TikTok rząd federalny odwołał się od tej decyzji, apelację odpowiednio zawieszoną przez Biały Dom. Za bardzo ciągnąc za linę...

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up